МЗС України закликав світ не визнавати “вибори” на окупованих землях

11 Вересня 2023 14:37

Міністерство закордонних справ України ініціює нові міжнародні санкції через так звані “вибори” Росії на окупованих територіях, а також закликає світ не визнавати їхні “результати”.

“Дії РФ грубо порушують суверенітет та територіальну цілісність України, українське законодавство та норми міжнародного права, зокрема Статут ООН. Псевдовибори Росії на тимчасово окупованих територіях є нікчемними. Вони не матимуть жодних правових наслідків та не призведуть до зміни статусу захоплених російською армією українських територій” – сказано у заяві.

“МЗС України закликає міжнародних партнерів засудити нікчемні і свавільні дії Росії та не визнавати легітимність жодної “адміністрації”, яка буде створена за підсумками незаконних виборів, так само як і будь-які рішення, які будуть ними ухвалюватися”, продовжили у міністерстві.

В МЗС наголосили, що особи, причетні до проведення цих псевдовиборів, включаючи керівництво РФ, представників окупаційних адміністрацій та виборчих структур мають бути притягнуті до відповідальності.