Цей день в історії:
1638 — Козацька рада в урочищі Маслів Став затвердила «Ординацію Війська Запорозького Реєстрового» — статут запорізьких козаків.
1859 — Чарльз Дарвін опублікував свою працю «Походження видів», що є одним з найзнаменитіших творів в історії науки й основоположним у сфері еволюційного вчення.
1910 — у Севастополі розпочала роботу офіцерська школа авіації.
1969 — Договір про непоширення ядерної зброї ратифікований у США та СРСР (президент США Річард Ніксон підписав відповідний законопроект, договір був ратифікований Президією Верховної Ради СРСР).
1994 — в Україні розпочала свою діяльність місія ОБСЄ.
2004 — Центральна виборча комісія України оприлюднила офіційні результати виборів Президента України. Переможцем було визнано Віктора Януковича. Протокол підписали 11 членів комісії, один із яких, Олександр Чупахін, підписав його з позначкою, що цей документ «не відповідає волевиявленню українського народу». Не підписали протокол троє членів ЦВК — Андрій Магера, Руслан Князевич і Ярослав Давидович.
2015 — початок загострення конфлікту між Росією і НАТО на дипломатичній арені унаслідок небувалого протягом понад 50-річну історію збиття (зранку 25 листопада) турецькими силами російського винищувача «СУ-24», що перетнув кордон між Сирією і Туреччиною Як наслідок розгортання реакції, оголошено про проведення позачергового засідання НАТО.
Народились:
1592 — Пітер Снаєрс, відомий фламандський художник-баталіст епохи бароко.
1632 — Бенедикт Спіноза, нідерландський філософ, один з найвідоміших пантеїстів.
1826 — Лоренціні Карло (Carlo Lorenzini), італійський журналіст і письменник, відомий під псевдонім Карло Колоді (Carlo Collodi) (†1890), автор казки «Піноккіо».
1833 — Йован Змай, сербський поет.
1849 — Френсіс Годґсон Бернет, американська письменниця. Класик англійської дитячої літератури.
1864 — Анрі Тулуз-Лотрек (Henri Marie Raymond de Toulouse-Lautrec-Monfa), французький маляр, постімпрессіоніст (†1901).
1888 — Дейл Карнегі, американський психолог, педагог, письменник.
1914 — Чедвік Лінн Расселл, англійський скульптор-абстракціоніст.
1934 — Альфред Шнітке, радянський композитор німецького походження, теоретик музики. Останні роки жив у Німеччині.