Як у різних районах Києва підключити інтернет, що працюватиме навіть за відсутності світла

29 листопадаа 2023 16:30

Як підключити інтернет, що працюватиме навіть у випадку тривалої відсутності світла та які послуги надають провайдери повідомляє «Великий Київ».

Провайдери як один запевняють – зі зв’язком найдовше будуть там, де застосовують сучасні технологічні рішення. Опитування постачальників інтернету проводилося переважно на правому березі Києва.

Неподалік проспекту Науки знаходимо оператора УТЕЛЗ (UTELS):

«Найдовше будуть забезпечені інтернетом за відсутності світла користувачі, де підключена технологія GPON. Це впродовж 72 годин. Там де немає – до 15 годин. Користувачі можуть дізнатися про можливості нашого провайдера в своєму районі та будинку зателефонувавши на вказавши свою адресу».

GPON – волоконно-оптична мережа, яку цієї осені активно поширюють у столиці.

Тут же на проспекті Науки надає послуги Домонет:

«Де технічно можливо, ми зараз проводимо оптоволокно та встановлюємо акумулятори. Там користувачам до 72 годин надаватиметься інтернет завдяки застосування технології GPON. Куди провести оптоволокно поки що важко, встановлюємо акумулятори. Зараз усі провайдери кинулися купувати матеріали та акумулятори, тому замовити буває важко та доводиться чекати, однак роботи тривають».

AYOL NET працює тільки з бізнес-абонентами. Її користувачів ми знайшли на Печерську. Провайдер повідомляє, що забезпечує технологією PON щонайменше 70% абонентів.

«Компанія AYOL NET провела масштабну реорганізацію вузлів зв`язку, яка дозволила гарантувати надання послуг при відключенні світла на рівні 4 годин та вище, залежно від адреси. На деяких адресах автономність досягає 72 години та вище. Ця опція діє виключно за умови, що Ви заживите на своєму боці наш оптичний конвертор та свій роутер».

Де систему PON не підключили, за технологією FTTB (один з варіантів розгортання оптоволокна) в AYOL NET гарантують збереження інтернету впродовж 4 годин.

У цьому ж Печерському районі надає послуги провайдер «Кузя. Твій домовий інтернет». Гарантують безперебійне постачання зв’язку впродовж 8 годин.

«Телекомунікаційна мережа побудована на застосуванні концепції FTTB (Fiber to the Building) – волокно в кожен будинок. В архітектурі мережі використовується волоконно-оптичний кабель, який підводиться до багатоквартирного будинку з заключним підключенням кожної окремої квартири до центрального комутатора. Головна перевага технології FTTB в тому, що забезпечується стабільність мережі при будь-яких умовах».

Зазначається, що застосовують оптичні канали для передач інтернету, основані на технологіях TenGigabit Ethernet, Gigabit Ethernet, Fast Ethernet та GPON.

На бульварі Лесі Українки можна підключитися до волоконно-оптичної мережі Київнет. Цей провайдер заявляє про можливість впродовж 72 годин користуватися інтернетом в разі відключення світла практично у всіх районах міста, де працює. Підключають як багатоповерхівки, так і приватні садиби.

«Якщо у будинку немає волоконно-оптичної мережі, мешканці моужть звернутися, і ми проведемо. А там, де є – досить підключитися і користуватися нашим інтернетом».