От читаю у харківських ЗМІ, що серед головних пріоритетів нинішніх “реформаторів вищої освіти” приєднання, а по факту ліквідація Харківського національного педагогічного університету імені Григорія Сковороди!
Нагадаю, що цей вуз є одним із найстаріших у Харкові та був і залишається закладом не лише освітнього, а й патріотичного виховання майбутніх вчителів. На сайті Університету вшановують вже більше як 30 випускників свого закладу, які віддали життя за свободу і незалежність України у війні з Росією від 2014 року. А в ніч з 5 на 6 липня 2022 року російська орда вбивць розбомбила один із гуманітарних корпусів і знищила музей Університету, редакцію газети «Вчитель», залу засідань, три лекційні аудиторії, наукову бібліотеку…Вибуховою хвилею вибито майже 4 тис. кв. м. вікон та оранжерею з унікальною колекцією тропічних рослин. Із 215 композицій віконних вітражів, які репрезентують історію розвитку університету і концепцію духовного простору України, повністю знищено 123 вітражі…
Не дивлячись на це, колектив Університету в період Війни активно працює, займається волонтерською діяльністю, здійснює просвітницьку роботу. Для прикладу, лише я зі своїми київськими та переяславськими колегами вже двічі в період воєнного стану брав участь у СКОВОРОДИНІВСЬКИХ міжнародних наукових та просвітницьких заходах.
І тут наші «реформатори» з МОН тишком нишком вирішили добити цей Університет, що формує територію світоглядного УКРАЇНСЬКОГО Харкова.
Цікаво, що приватні вузи Ківалова, Поплавського та інших сумновідомих діячів доби Януковича-Табачника чи десятки фейкових приватних освітніх закладів без власних викладачів, приміщень і лабораторій не заважають патріотам із Міністерства освіти, а знаний і авторитетний Сковородинівський університет в Харкові – заважає!
Переконаний, що ліквідовувати чи оптимізовувати під час війни потрібно ті вузи, які готували зрадників і сепаратистів, а не ті, які виховували героїв і патріотів України!
П.С. Фото наслідків «російського визволення» українського Харкова зроблені мною під час перебування у цьому місті в грудні 2022 року.
Як бачите, цей Університетський Григорій Савич Сковорода вижив під час бомбування російської орди.
Сподіваюся, що він виживе і під час чергової «реформи МОН».