В оранжереї Ботанічного саду ім. О.Фоміна можна помилуватися квітучою пальмою Лівістона, якій вже понад 200 років.
Не дивуйтеся — квітує пальма взимку, тому що родом з Австралії, де зараз літо.
«Щороку ми з нетерпінням чекаємо, коли заквітує наша красуня. Проте у 2023 році вона змусила нас понервувати: через війну, вибухи та блекаути вперше не зацвіла, — зазначають у Ботсаду КНУ. — І ось цьогоріч, зусиллями співробітників, наша 30-метрова красуня врятована і тішить».
Пальма вперше зацвіла в 1979 році після реконструкції оранжереї і з того часу щорічно квітує на початку року.
Висота австралійської панянки 30 метрів. Дослідниками Ботанічного саду КНУ доведено, що це максимальна висота пальми цього виду в природі. Скляна будівля оранжереї Ботсаду була побудована саме для цієї красуні
У пальми Лівістона Австралійської є подружка — пальма Лівістона Китайська, вона трохи нижча та молодша, але також квітуча.
Пальма Лівістона (Livistona) — рід багаторічних рослин з родини Пальмові (Arecaceae), які ростуть в південносхідній Азії, Африці, Океанії, Австралії.
Свою назву рослина отримала на честь Патріка Мюррея, лорда Лівінгстонського (1632—1671), що зібрав у своєму саду понад тисячу різних рослин. Мюррей був учнем і другом Ендрю Бальфура.
В оранжереї можна помилуватися колекціями тропічних і субтропічний рослин, які занесені до реєстру наукових об’єктів, що становлять Національне надбання України. Тут знаходиться також слонова пальма, лаврові дерева, фейхоа, мушмула і багато інших екзотичних рослин.
Джерело: «Вечірній Київ»