В Україні зараз розглядають мобілізацію різних категорій засуджених. Зокрема, до них відносяться громадяни з довічним позбавленням волі.
Як повідомляє РБК-Україна, про це в коментарі “Суспільне” заявила заступник міністра юстиції України Олена Висоцька.
За її словами, зараз в Україні 26 тисяч людей, які отримали довічний термін. Їх характеристики, моральний стан, стан здоров’я та бажання воювати різне.
“Ми передусім бачимо перевагу у тих, хто мотивований. А вже по-друге, шукаємо юридичні конструкції, юридичні можливості звільняти таких людей, щоб вони допомагали відбивати агресію”, – уточнила Висоцька.
Також вона додала, що уряд насамперед розглядає можливість мобілізації тих засуджених, яких уже звільнили.
“Тому в проекті закону, який зараз розглядається про мобілізацію, ми передбачаємо саме таку можливість – надати людям, які мають судимість, тобто вільним, які вже відбули покарання, жодних претензій у країни до них з юридичного погляду немає, щоб цей статус не заважав їм насамперед”, – розповіла Висоцька.
Як уточнила заступник міністра, влада допускає варіант, щоб ув’язнені або люди з судимістю виконували допоміжні завдання у війні.
Мобілізація ув’язнених
Нагадаємо, у законопроекті про мобілізацію, який Рада схвалила у першому читанні, пропонується дозволити залучення до лав військ людей з погашеною судимістю.
При цьому у Мін’юсті хочуть радикальніший підхід. Міністр Денис Малюська вважає, що мобілізація засуджених має бути обов’язковою, а не за бажанням.