Будинок Терещенків, що на бульварі Тараса Шевченка, 34, нещодавно після численних судів, повернувся на баланс київської громади.
Про це повідомили на сторінці ГО «Україна Інкогніта».
«Більшість своїх робіт ми виконуємо безкоштовно, — зазначили активісти. — Цифрові копії об’єктів культурної спадщини Києва ми робимо за підтримки Департаменту охорони культурної спадщини КМДА».
Що відомо про будинок?
Будівлю звели у 1874-1875 роках. Кам’яниця у стилі венеціанської неоготики має статус пам’ятки архітектури місцевого значення.
Першою власницею садиби була поміщиця Феліція Модзелевська, на замовлення якої у 1874 році архітектор Вальдемар Краузе звів цей оригінальний неоготичний маєток.
Після смерті чоловіка у 1879 році вона продала будинок Іванові Терещенку, старшому сину відомого цукрозаводчика та мецената Ніколи Терещенка. За деякий час він розширив маєток та звів біля нього двоповерховий флігель у стилі головної споруди. У 1903 році після смерті Івана Терещенка садиба переходить у власність його дружини Єлизавети та дітей, які проживали там до 1917 року.
Із 1917 року тут розміщувалося Міністарство шляхів сполучення УНР.
У ніч з 13 на 14 листопада 1918 року в цьому будинку відбулася знакова для України подія — представники різних українських партій, зважаючи на можливість колаборації гетьмана Скоропадського із росією, схвалили план повстання і обрали тимчасовий революційний уряд — Директорію УНР, до якої увійшли Петлюра, Винниченко та Швець.
Нагадаємо, у вересні 2023 року Верховний Суд повернув садибу Терещенків у власність територіальної громади міста Києва. Боротьба за збереження цієї унікальної пам’ятки архітектури тривала понад 15 років.
Джерело: «Вечірній Київ»