Бібліотека на Пріорці для дітей (Київ) потрапив до короткого списку міжнародного конкурсу IFLA Green Library Award з проєктом «Екологічний простір Зелена бібліотека»: у пошуках екогероїв та виходу з екологічної кризи».
Це вже дев’ятий подібний конкурс серед проєктів «зелених» бібліотек світу, який відбувається під егідою Міжнародної федерації бібліотечних асоціацій та установ (The International Federation of Library Associations and Institutions, IFLA).
«Для Києва це надзвичайно важлива подія, невеличка, але сучасна та креативна, київська бібліотека для дітей, яка розташована на Оболоні, на Пріорці в короткому списку серед п’яти найкращих „зелених“ бібліотек світу в категорії „Найкращий проєкт зеленої бібліотеки“ поруч з публічними бібліотеками Китаю, Туреччини, Словенії, Ірландії. І ми впевнені, що українська бібліотека переможе, тому що Україна завжди перемагає», каже Голова благодійного фонду «Бібліотечна країна» Ігор Степурін.
Про проєкт «Зелена бібліотека» у Бібліотеці на Пріорці.
Впродовж 5 років з моменту виникнення ініціативи бібліотека успішно впроваджуємо проєкт з розвитку просвітницького освітнього простору «Зелена бібліотека», мета якого — формування екологічної культури, як запоруки виходу з екологічної кризи.
Проєкт є цілком благодійним і створювався без залучення державних коштів. На початку провели акцію зі збору коштів від благодійників на платформі Спільнокошт та на зібрані кошти придбали книги, виготовили ексклюзивні екологічні (дерев’яні) меблі, створили розпис стін екофарбами від компанії «Мандерс». Усі ці зміни відбулися завдяки зусиллям благодійників та на волонтерських засадах.
Проєкт ініціювали та втілюють в життя за підтримки благодійного фонду «Бібліотечна країна». Згодом досвід проєкту «Зелена бібліотека» поширили на інші бібліотеки Києва та України, а також заснували ініціативу «Рух „Зелених бібліотек“ України».
Про проєкт. Основне спрямування проєкту — виховання дітей, формування відповідних естетичних смаків для того, щоб вони розуміли і вміли бачити красу довкілля, були здатними охороняти та захищати природу.
Попри складні часи карантинних обмежень, а тепер і війни в Україні, проєкт успішно розвивається та набуває популярності. Налагоджено партнерські стосунки з багатьма місцевими та загальноукраїнськими екологічними організаціями. Попри складні часи, бібліотеці вдалося зберегти стабільність, трансформувавши події у інше русло — творчі толоки, ековиставки, флешмоби, акції до екологічних дат, екологічні заходи на відкритому просторі, майстер-класи з екоматеріалів за принципом апсайклінгу, екочитанки тощо.
Минулого року бібліотека брала участь у Саміті відкритих громадських просторів «Сила партнерства», де презентувала саме екологічний напрямок своєї роботи. Протягом всього періоду діяльності успішно впроваджуються проєкти «Дубкросінг.UA» (спільно з громадською організацією «Старі дуби»), екомистецький проєкт «Збережи життя» (спільно з мистецьким рухом «Резиденція думок»).
Не так давно в бібліотеці на Пріорці презентували збірку оповідань «Київ. Люди. Зима».
Джерело: «Вечірній Київ»