У столиці відбудеться фестиваль пам’яті Романа Ратушного

14 Червня 2024 12:42

 

Подія «Ніколи нічого не бійтеся» стартує 15 червня і триватиме до вересня

Цього дня, з 15:00  відбудеться офіційне відкриття фестивалю на честь полеглого воїна, відомого громадського активіста Романа Ратушного. Очікуються виступи письменників, журналістів, природозахисників. Місце зустрічі  – галявина на території Протасового Яру (орієнтир — нижня АЗС WOG, вулиця Солом’янська, 40-а). Того  дня, також заплановано низку дискусій, лекцій на різні теми, зокрема про те,  як повернути викрадені росіянами предмети мистецтва. Перед гостями виступлять і музичні колективи.

Під час усіх фестивальних днів діятиме також дитяча програма від Національного центру народної культури «Музей Івана Гончара».

Роман Ратушний відомий боротьбою за збереження Протасового Яру в Києві, також був активним учасником Революції Гідності. У 2018 році очолив ініціативу «Захистимо Протасів Яр», а у 2019-му – однойменну громадську організацію. Ініціатива націлена на збереження зеленої зони  в  Протасовому Яру в центрі Києва і недопущення забудови, яку має намір здійснити ТОВ «Дайтона Груп».

Після повномасштабного вторгнення росії  Роман добровольцем вступив до лав Сил оборони України, створив підрозділ «Захистимо Протасів Яр». Спершу захищав Київ, згодом діяв на Сумщині, брав участь у деокупації населених пунктів області. З початку квітня воював у розвідувальному взводі 2-го мотопіхотного  батальйону  93-ї окремої  механізованої бригади ЗСУ «Холодний Яр» поблизу Ізюма. Загинув під час виконання бойового завдання 8 червня 2022 року.

Джерело: Каштан NEWS