Українські хірурги вперше у світі провели операцію на серці бійця унікальним способом

5 Липня 2024 15:43

Уперше у світі унікальну операцію на серці 49-річного захисника Юрія Січки без розрізу грудної клітки провели хірурги Національного інституту серцево-судинної хірургії імені М. М. Амосова: лікарі використали внутрішньосудинний доступ через руку.

Про це пише Рубрика, посилаючись на Фейсбук медичного закладу.

Як повідомляють лікарі, Юрій Січка – колишній технічний працівник у школі на Вінниччині. Він отримав важке поранення грудної клітини під Бахмутом, коли допомагав евакуювати тіла загиблих. Ворожий снаряд пробив йому легеню та застряг у серці.

Спочатку лікарі у Дніпрі провели екстрену операцію, яка врятувала життя воїна, однак в його серцевій артерії залишився небезпечний отвір, через який кров потрапляла в порожнину серця. Це становило серйозну загрозу для життя, тому, враховуючи складність ситуації, бійця транспортували до Києва.

Консиліум з кардіохірургів вирішив провести операцію без розрізу грудної клітки, використовуючи внутрішньосудинний доступ через руку. Цей метод не потребував загальної анестезії.

Під час операції ми використали внутрішньо-коронарний ультразвуковий апарат, що дозволив нам бачити судину зсередини та точно встановити спеціальні стент-графти – металеві конструкції до 5 мм в діаметрі, які закрили пошкоджену зону артерії“, розповідають медики.

Після операції Юрій почувається добре і на цей момент він проходить реабілітацію.

За нашими даними, це перший випадок у світі, коли подібну операцію було проведено саме таким чином“, – повідомили в Інституті Амосова.