За результатами дослідження, проведеним благодійним фондом «Рокада» спільно з КМДА, 87% внутрішньо переміщених осіб (ВПО), які наразі проживають у Києві, планують залишитися у столиці, тоді як лише 3% розглядають можливість повернення додому після завершення бойових дій.
Про це повідомляє КВ, посилаючись на повідомлення пресслужби КМДА.
У КМДА зазначили, що Київ приваблює ВПО своїми послугами, забезпечуючи рівні права для внутрішньо переміщених осіб та місцевих мешканців.
«Послуги для ВПО, наявні в Києві, є привабливими для них, що підтверджується рішенням понад 87% опитаних залишатися тут. Київ забезпечує рівні права для ВПО та киян у медичній сфері, соціальних виплатах, безоплатному проїзді для пільгових категорій тощо. А освіта, до слова, надає дітям зі статусом ВПО першочергове право на зарахування до садочків та шкіл. Зараз їх у Києві навчається майже 28 тисяч», – повідомили у КМДА.
Опитування показало, що 75% ВПО належать до вікової категорії 18–60 років, тоді як 23% – старші за 60. Найбільше переселенців прибуло з Донецької (52%), Херсонської (21%) та Луганської (12,6%) областей.
Попри прагнення залишитися в Києві, переселенці стикаються з рядом викликів, зокрема фінансових. Так, 34% змушені економити на їжі, а 33% мають кошти лише на базові потреби. Фінансової підтримки потребують 84% опитаних, а 70% розраховують на гуманітарну допомогу. Щодо працевлаштування, 64% ВПО мають роботу, проте кожен десятий стикався з відмовою через свій статус.
Основною статтею витрат для більшості переселенців залишається оренда житла – 82% опитаних винаймають житло, що складає значну частину витрат для 90% з них.