Т.в.о. Голови Державної екологічної інспекції України Ігор Зубович та перший заступник Голови Дмитро Заруба взяли участь у першому форумі стейкхолдерів Платформи зеленого відновлення України.
Ця платформа, започаткована у 2024 році під час Міжнародної конференції з питань відновлення України в Берліні, є важливим координаційним інструментом між українською владою та міжнародними партнерами. Її мета – інтеграція екологічних аспектів та принципів сталого розвитку в процес відновлення України.
Захід відкрила Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Світлана Гринчук. Міжнародна платформа дій для зеленого відновлення України отримала значну підтримку від європейських партнерів, які акумулювали близько 10 мільйонів євро.
«Війна вже завдала довкіллю України збитків на понад 85 мільярдів євро. Однак, для формування комплексної стратегії відновлення всіх сфер життя країни з урахуванням екологічних наслідків, сьогодні ми обговорюємо всі збитки та втрати. Саме такий підхід дозволить створити чітку “матрицю” проєктів з найменшим навантаженням на довкілля», – заявила на форумі Світлана Гринчук.
Серед країн, що надали фінансову підтримку, – Італія, Франція, Фінляндія, Японія та Чехія. Окремо пані Міністр відзначила внесок Німеччини, яка минулого року надала 5 мільйонів євро.
Питання сталої відбудови України, наявні проєкти, ресурси та потреби у подальшій підтримці обговорювалися під час Першого форуму зацікавлених сторін Платформи дій зеленого відновлення України. У заході взяли участь урядовці, експерти, представники громадських природоохоронних організацій та міжнародні партнери.
Перший форум зацікавлених сторін зібрав сьогодні понад 800 учасників. Серед них і наші міжнародні партнери з:
Німеччини. Саме німецькі колеги були серед ініціаторів та співзасновників Платформи. Крім того, Німеччина є однією зі співголів робочої групи по пункту 8 Формули миру Президента “Екологічна безпека”.
Участь керівництва Держекоінспекції у цьому форумі підкреслює важливість екологічної складової у процесі відновлення України та готовність відомства до активної співпраці з усіма зацікавленими сторонами.