Відео із відповідними порадами оприлюднив у Фейсбуці начальник ювенальної поліції Василь Богдан, передає Укрінформ.
«Що робити, якщо вас намагаються завербувати? Перше і найважливіше правило – не погоджуватися, припиніть спілкування, не відповідайте, блокуйте підозрілих осіб, збережіть докази, зробіть скріншот листування та контактів. Розкажіть дорослим: батькам, вчителям, людям, яким довіряєте. Повідомте правоохоронців», – зазначили поліцейські.
У ювенальній поліції запевнили, що уся інформація є конфіденційною та ретельно перевіряється.
Правоохоронці нагадали, як саме діють у цьому випадку росіяни. Зокрема, до підлітка у соцмережах пише незнайомець і пропонує легкі кошти за виконання простої задачі. У Нацполіції України пояснили, що ці незнайомці натякають дітям щодо тієї чи іншої справи, яку пропонують зробити, що це не страшно і що нічого поганого за це не буде, просять нікому не розповідати про «справу», щоб «не зіпсувати» її, залякують або намагаються викликати у дитини співчуття, мовляв, це допоможе українцям, а не ворогам.
«Співпраця з ворогом означає зраду своєї країни. Інтернет – це головний майданчик для вербування. Головне, що потрібно запам’ятати – не піддавайтеся на маніпуляції. Вербування – це не гра, а злочин. Якщо помітили підозрілі контакти – повідомте в СБУ або у поліцію. І головне – не мовчіть. Ваша уважність та обачність можуть врятувати життя», – заявили у поліції.