До Дня Києва в Національному музеї історії України відбулося відкриття унікальної виставки — Китаївського скарбу з Мишаловки. 7 червня 1896 року він був знайдений Єфремом Терновим в історичній місцевості Мишаловка — частині Китаївського археологічного комплексу, площею 75 гектарів, що складається з укріпленого городища, поселення, курганів.
Ця пам’ятка X–XII ст., ймовірно, є літописним давньоруським містом Пересічин — єдиним збереженим містом в Середньому Подніпров’ї, яке досі не знищили під багатоповерхівками.
Китаївський скарб має виняткову наукову цінність. Він містить рідкісні «чернігівські» гривні, які раніше ніколи не траплялися в комплексі з ювелірними прикрасами. Подібні валюти були зафіксовані лише кілька разів — у Великих Луках (1854), Горбовому (1878), Мамекіному (1885), Чубаровому (1907) та Чернігові (1999).
Крім того, на виставці відвідувачі змогли побачити поясну гарнітуру, що ймовірно, виготовлена у Центральній Азії. Вона прикрашена зображеннями людей з німбами, левів, сфінксів, птахів і квітів. На двох накладках є написи арабською мовою, виконані куфічним почерком: «добробут», «влада», «успіх».