У Києві закривають передостанню вечірню школу для складних учнів

2 Січня 2026 14:34

У Святошинському районі Києва Київрада планує ліквідувати останню вечірню школу, що давала можливість своїм відвідувачам отримувати освіту у час, вільний від роботи. Її просто приєднають до Ліцею №205 – йому ж передадуть усе майно навчального закладу. Загалом у столиці залишилося три такі школи, дві з них на Солом’янці, та ще одна у Дніпровському районі.

Про ліквідацію вечірньої (змінної) школи №7, розташованої у Святошинському районі столиці по вул. Осінній, 35 йдеться у проєкті рішення Київради, оприлюдненому на її сайті 29 грудня 2025 року. Його вніс на розгляд депутатів Департамент науки та освіти КМДА, а у обґрунтуванні йдеться про те, що Київрада має раціональніше використовувати кошти.

“Прийняття цього рішення допоможе оптимізувати мережу закладів загальної середньої освіти Святошинського району, заснованих на комунальній власності… та забезпечить більш раціональне використання їхніх ресурсів”, – додали у обґрунтуванні проєкту.

У анкеті Вечірньої школи №7 на сайті “Шкільний хаб Києва” вказано, що саме цей заклад надає освіту очно й заочно, також можна скласти екзамени екстерном. А навчають за заліково-семестровою формою, плюс, можлива індивідуальна система навчального процесу – репетиторство здійснюється “за державні кошти”. Місія школи №7 – подолання “неуспішності й педагогічної занедбаності”, а девіз – “навчання без невдач”.

Згідно з документом, вечірню (змінну) школу №7 Святошинського району Києва приєднають до Ліцею №205, що розташований у цьому ж районі. Він стає правонаступником усього майна, прав і обов’язків школи. Виконати це рішення має місцева РДА.

“Права та інтереси працівників Вечірньої школи №7 дотримано відповідно до чинного законодавства. Можливість продовжити здобуття загальної середньої освіти учнями забезпечено”, – також зазначено у проєкті.

Зауважимо, що такі вечірні школи набули популярності у радянські часи, коли робітники, що походили передовсім з сільського населення, могли отримати повну загальну середню освіту в таких закладах без відриву від виробництва. Ще з 1930х-40х років такі школи були у кожному районі Києва Втім, з розвитком освіти у регіонах потреба у таких закладах майже відпала – писемним є понад 99% населення України (ще у 1959 році грамотність становила 93,5%).

Відтак, вечірні школи поступово ліквідовувалися. Станом “на зараз” у Києві є лише чотири такі заклади: два з них, Вечірня школа №3 та №20, розташовані у Солом’янському районі. Ще одна, №4, вже реорганізована, – є у Дніпровському районі столиці.

Джерело: “Інформатор”