Прокуратура вимагає від забудовника демонтувати самовільно збудовані 7 поверхів житлового будинку біля столичного Центрального залізничного вокзалу.
Про це свідчить постанова Верховного суду від 23 листопада, пишуть Наші гроші.
У суді заступник прокурора міста Києва просить суд зобов’язати приватну особу – замовника будівництва за власний рахунок провести перебудову житлової 11-поверхівки по вул. Нововокзальна, 69, 71, 73, 75 у Солом’янському районі столиці.
Перебудова має бути здійснена шляхом приведення будинку до поверховості, передбаченої для садибної забудови (не більше чотирьох поверхів), вказує прокуратура.
За матеріалами справи, прокуратура виявила факт порушення вимог містобудівного законодавства під час будівництва житлового будинку на чотирьох ділянках загальною площею 0,4 га на вул. Нововокзальна, 69-75.
Офіційно ці ділянки належать на праві власності громадянину на ім’я То Тієн Туан. Людина з таким ПІБ є власником низки будівельних компаній: ТОВ “Токан”, ПП “Тохоанг”, ТОВ “ТО Романтика Сипеева”, ТОВ “Оренда Онлайн”, ТОВ “Дизайн Проф”, ПП “Каіді” (добування декоративного та будівельного каменю).
У 2016 році тодішній депутат Київради, перший заступник голови постійної комісії Київради з питань містобудування, архітектури та землекористування, старший партнер юридичної фірми “Ілляшев та Партнери” Роман Марченко задекларував повернення безпроцентної позики у розмірі 46,4 млн грн від То Тієн Туана.
Крім того, у 2017 році То Тієн Туан позичив у дочки Марченка Олександри Марченко $200 тис., передавши в іпотеку по цьому зобов’язанню чотири ділянки на вул. Новозаводській, 69-75. А юристка фірми “Ілляшев та Партнери” Галина Лефор вже не один рік є представником То Тієн Туана в судах.
Відповідно до чинного Генплану Києва, вказані ділянки належать переважно до території житлового садибної забудови (не вище 4 поверхів), частково території захисної зелені. Відповідно до виданих То Тієн Туану у лютому 2017 року містобудівних умов та обмежень, забудовнику дозволено було будівництво зблокованих житлових (садибних) будинків.
Саме на такі 4-поверхові будинки загальною площею 8076 кв. м у березні 2017 року забудовник зареєстрував в ДАБІ декларацію про початок будівельних робіт. Разом з тим насправді на Нововокзальній, 69-75 будується житловий 11-поверховий будинок на три секції (243 квартири), однак наразі роботи на цьому об’єкті не ведуться.
Заступник прокурора міста Києва подав позов в інтересах Департаменту з питань ДАБК м. Києва ще у 2018 році. У листопаді 2019 року Окружний адміністративний суд м. Києва у задоволенні позовних вимог відмовив. ОАСК виходив з того, що “спростовано доводи заступника прокурора міста Києва щодо самочинного багатоповерхового будівництва на території садибної забудови”, “дозвільна документація відповідає чинному законодавству”.
У свою чергу апеляційний суд у липні 2020 року рішення ОАСКу скасував, провадження у справі закрив, вважаючи, що спір у цій справі підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства, а не адміністративного.
У серпні 2020-го заступник прокурора м. Києва подав до Верховного Суду касаційну скаргу, яку ВС задовольнив у листопаді 2021 року. Верховний Суд скасував постанову апеляційного суду і направив справу до суду апеляційної інстанції для продовження розгляду.
Верховний Суд зазначив, що, звертаючись до суду з позовом про знесення об’єкта самочинного будівництва (приведення поверховості до вимог містобудівної документації), прокурор діє з метою захисту не своїх приватних прав та інтересів, а прав та інтересів громади або невизначеного кола осіб від можливих порушень їхніх прав.
Джерело: “Цензор.Нет”