На будівлі Інституту історії України Національної академії наук України по вулиці Грушевського, 4, запустили годинник з найбільшим у Києві циферблатом.
Про це розповіли в ефірі “Київ.NewsRoom” телеканалу “Київ”.
Годинник діаметром два метри працював орієнтовно з 1958 року, понад 10 років тому він зламався і через складний механізм його не могли тривалий час відремонтувати.
До реставрації годинника, який знаходиться у самому серці Києва, було докладено багато зусиль, зокрема проведено експертну оцінку, замінено механізм, відновлено циферблат та підсвітку.
До реставрації долучилися 300 небайдужих киян, їх імена зазначено на встановленій на будівлі табличці.
Кияни щогодини зможуть почути бій курантів, а також о 12:00 лунатиме мелодія пісні «Реве та стогне Дніпр широкий», а о 18:00 всі зможуть послухати мелодію пісні «Як тебе не любити, Києве мій».
Нагадаємо, збір грошей на реставрацію непрацюючого годинника на будівлі по Грушевського, 4 оголошувала громадська організація “Зміни” 28 серпня. Всього на відновлення найбільшого годинника столиці із 2-метровим циферблатом потрібно було зібрати 200 тисяч гривень.
Найбільший годинник котрий розташований на фасаді Інституту історії України Національної академії наук на вулиці Грушевського. Його стрілки завмерли на позначці 11:55 на довгих 15 років. Годинник пропрацював з 1960-х до кінця 1990-х. На початку нульових він почав показувати час з похибками, а згодом і зовсім зупинився.
Джерело: “Київ.media”