Виставка про те, що Україна здавна була частиною європейського культурного простору. У фокусі її уваги зосереджені культура, освіта та політичні погляди української еліти доби козацької держави – Гетьманщини.
Організатор заходу – Скарбниця Національного музею історії України.
Відвідувачі можуть побачити особисті речі Івана Мазепи, дорогоцінні вклади на потреби церкви й освіти від гетьмана та його матері, особисті речі митрополита-реформатора Петра Могили та урядників київського магістрату, пергаментну грамоту-унікат про підпорядкування Київської митрополії Вселенському патріархові, гетьманський скарб XVII століття.
Крім цього тут представлені сеймові конституції Речі Посполитої 1616 року, репліки Конституції Пилипа Орлика з російського державного архіву давніх актів та Національного архіву Швеції, а також багато інших артефактів.
Експонати зі своїх зібрань також надали Національний музей історії України, Національний заповідник «Києво-Печерська лавра», Національна бібліотека України ім. В. Вернадського НАН України, Центральний державний історичний архів України.
Виставку можна відвідати за квитком до Скарбниці. Вартість квитка зараз становить 100 грн., для школярів/студентів/пенсіонерів – 50 грн.
Музей працює з вівторка по неділю, з 10:00 до 17:00.
Вартість екскурсії – 150 грн., для школярів/студентів/пенсіонерів – 100 грн. Попередньо бажано зареєструватися за телефоном (044) 280-13-96.
Виставка діє у Скарбниці Національного музею історії України (вул. Лаврська, 9, корпус 12, вхід через головну браму Лаври).
Джерело: “Великий Київ”