Міжнародний день праці
Цей день в історії:
305 — Римський імператор Діоклетіан (~245-316), що почав службу звичайним солдатом і правив імперією двадцять років, добровільно відмовився від влади. Решту свого життя він провів на острові Спліт.
381 — Східноримський імператор Феодосій І Великий скликав Другий Вселенський (Перший Константинопольський) собор, який фактично завершив формування державної християнської церкви. Учасники собору — ієрархи лише східної частини імперії.
1497 — Мученицькою смертю від татар загинув митрополит Київський Макарій. Нетлінні мощі святого покояться у Володимирському соборі.
1682 — Людовик XIV урочисто відкрив Паризьку Обсерваторію.
1699 — Пьер ле Мойн заснував першу колонію європейців у долині річки Міссісіпі.
1707 — Королівство Англія, Уельс та Королівство Шотландія об’єднані в одну державу — Королівство Великої Британії.
1753 — публікація роботи «Species Plantarum» (Види рослин) Карла Ліннея. Ця дата вважається заснуванням ботанічної номенклатури.
1786 — у Відні відбулась прем’єра опери Вольфганга Амадея Моцарта «Весілля Фігаро».
1840 — у Великій Британії з’явилася в продажу перша у світі поштова марка — «Чорний пенні»
1851 — У Лондоні, в Кришталевому палаці відбулось відкриття першої Всесвітньої виставки, присвяченої досягненням техніки і культури.
1886 — В Чикаго пройшла масова демонстрація робітників, котра була атакована поліцією. 4 травня на мітингу протесту від вибуху бомби загинуло 7 поліцейських і 60 цивільних. Організатори мітингу були заарештовані і засуджені. У липні 1889 року на Паризькому конгресі 2-го Інтернаціоналу 1 травня в пам’ять про ці події проголошено міжнародним революційним святом трудящих.
1931 — У Нью-Йорку пройшла офіційна церемонія відкриття найвищої у світі будівлі — 102-поверхового «Емпайр-Стейт-Білдінг», збудованої за проєктом архітектора Вільяма Лема всього за один рік. Зведена на розі 34-ї вулиці і 5-ї авеню будівля вартістю 40 мільйонів доларів залишалась найвищою у світі до 1972 року, коли в Мангеттені було збудовано башти Міжнародного торгового центру.
1966 — студент Георгій Москаленко і робітник Віктор Кукса вночі встановили на даху головного корпусу Київського інституту народного господарства український національний прапор
1998 — Колишній руандійський прем’єр Жан Камбанда визнаний судом винним у геноциді проти народності тутсі, що відбувся в 1994 році і привів до загибелі більше півмільйона людей.
Народились:
1827 — Жюль Бретон, французький художник-реаліст.
1830 — Гвідо Гезелла, фламандський поет, філолог, фольклорист, лірик, член Королівської фламандської академії мови та літератури; за професією католицький священик.
1920 — Нонна Копержинська, українська і радянська актриса театру і кіно.
1923 — Джозеф Геллер, американський письменник.
1930 — Левко Колодуб, український радянський композитор, педагог, музично-громадський діяч.
1942 — Анатолій Алексєєв, український філолог
1945 — Василь Зінкевич, український співак, народний артист України
1951 — Григорій Шумейко, актор і режисер львівського театру імені Заньковецької, народний артист України.