Якщо раніше така процедура виконувалась під час відкритої операції, то за наявності сучасного обладнання це можна виконувати через торакоскопічний доступ.
Як розповіли у Національному науковому Центрі хірургії та трансплантології імені О.О.Шалімова, вперше в стінах сумісно фахівцями відділу трансплантації та хірургії серця і відділу торако-абдомінальної хірургії виконано торакоскопічне кліпування вушка лівого передсердя
У відділ трансплантації та хірургії серця поступила пацієнтка зі скаргами на наявність задишки, відчуття перебоїв у роботі серця, з її анамнезу було відомо про двічі перенесене гостре порушення мозкового кровообігу та тривало існуючу фібриляцію передсердь.
В ході клінічного та інструментального дообстеження нашими фахівцями виявлено тромботичні нашарування у вушці лівого передсердя.
Тривало існуючі порушення ритму у вигляді фібриляції передсердь можуть призводити до різноманітних тромбоемболічних ускладнень, зокрема інсульту. Єдиний метод профілактики таких ускладнень – ізолювати тромби у вушці лівого передсердя для попередження їх міграції.
Завдяки мультидисциплінарному підходу та технічним можливостям нашого Центру, одночасно дві бригади хірурги провели пацієнтці торакоскопічне кліпування вушка лівого передсердя.
Перевагою втручання є мініінвазивність та малотравматичність процедури– операція виконується через розрізи розміром до 1 см в ділянках анатомічних складок із досягненням максимального косметичного ефекту. Завдяки такій методиці тривалість перебування пацієнта в операційній мінімальна, відповідно, й реабілітація – максимально швидка.
Джерело: “Великий Київ”