Нещодавно у Національній філармонії України розпочався цикл концертних програм «Українці в Америці», присвячений видатним музикантам українського походження.
Перший концерт з циклу був присвячений творчості Леонарда Бернстайна (1918-1990). Він народився в родині, яка емігрувала напередодні Першої світової війни до США з передмістя Рівного, а дівоче прізвище його матері — Різник.
Він вважався багатогранною мистецькою особистістю, сконцентрувавши у собі непересічний талант композитора, диригента, піаніста та педагога, залишивши по собі величезне творче надбання у світовій музичній культурі XX століття.
Свого часу цей видатний музикант посів друге місце у рейтингу 20 найкращих диригентів світу британського журналу BBC Music Magazine, за життя отримав сім «Еммі», дві нагороди «Тоні» та 16 «Ґреммі». The New York Times назвали його «одним із найталановитіших і найуспішніших музикантів за всю американську історію».
Творчу спадщину Леонарда Бернстайна, як композитора складають відомі твори симфонічної та камерної музики, оперети, мюзикли та пісні, а також твори для театру та кіно. А його мистецтву притаманна широка жанрова палітра: від естрадних композицій, бродвейських мюзиклів до академічної симфонічної музики та навіть балетів.
До концертної програми «Українці в Америці: «Леонард Бернстайн» увійшли різножанрові композиції, які харизматичний митець створив у різні періоди своєї творчості. Деякі з них стали справжнім відкриттям для столичних шанувальників класичної музики.
Вечір розпочався з виконання 8 яскравих музичних мініатюр — Дивертисментів: Фанфара, Вальс, Мазурка, Самба, Хода індички, Сфінкси, Блюз, Марш у виконанні Національного духового оркестру України.
Виконання музики до «Вестсайдської історії» гармонійно доповнював зворушливий хореографічний перфоманс за участі артистів київського шоу-балету «Podyh».
А яскраві та запальні мелодії Леонарда Бернстайна, у блискучому виконанні музикантів національного духового оркестру подарували відвідувачам колонної зали незабутні враження.
Колись сам музикант сказав фразу, яка залишається надзвичайно актуальною та пророчою і в наш час:
«Це буде нашою відповіддю на насильство: створювати музику інтенсивніше, красивіше, відданіше, ніж будь-коли раніше».
Нагадаємо про інші концерти березня у столичній філармонії.
Джерело: «Вечірній Київ»