У червні лідери G7 домовилися, що кожен з них надасть Україні власну позику, яка має бути погашена за рахунок річних прибутків, отриманих від знерухомлених активів рф до кінця року, але Вашингтон все ще не вирішив, в якій сумі він може зробити внесок.
Як відомо, у червні країни «Великої сімки» (G7) домовилася надати Україні кредити на суму близько $50 млрд до кінця року. «Погашатися» цей кредит буде з доходів, які генерують заморожені російські активи. Гроші мають виділятися на безповоротній основі, а це означає, що борг України за таким «кредитом» збільшуватися не буде. Нагадаємо, що значна частина цих активів у формі цінних паперів заморожені на рахунках у бельгійському депозитарії Euroclear.
Втім, як повідомляє Politico, у США все ще не вирішили, який внесок зробити.
«Ви знаєте того друга, який йде в туалет саме тоді, коли офіціант приносить рахунок? Саме так дядько Сем поводиться з кредитом G7 Україні на 50 мільярдів доларів, сказали б відверті дипломати ЄС. Немає згоди щодо розміру внеску США, і ця тема буде домінувати в сьогоднішніх переговорах між керівниками казначейств країн G7.
У червні лідери G7 домовилися, що кожен з них надасть Україні власну позику, яка має бути погашена за рахунок річних прибутків, отриманих від знерухомлених активів росії до кінця року. Але Вашингтон все ще повинен вирішити , в якій сумі він може зробити внесок, сказав чиновник ЄС, який залишився анонімним для обговорення делікатних переговорів» – зазначає видання.
Складність полягає у тому, що США потребує схвалення Конгресу для операції, яка несе ризик для їхніх платників податків. Але немає бажання залучати законодавців, тому що опозиція серед республіканців може затягнути процес після крайнього терміну – кінця року.
Як вказує співрозмовник видання, ЄС запропонував кілька варіантів обмеження ризиків для Вашингтона.
Джерело: “Судово-юридична газета”