Після ракетної атаки, яка сталася 8 липня, сучасний корпус дитячої лікарні “Охматдит” у Києві зазнав серйозних пошкоджень. Відновлювальні роботи планують завершити до зими, а збитки, оцінені у понад 800 мільйонів гривень, буде покрито коштом благодійників та американського приватного сімейного фонду.
Про це пише Рубрика, посилаючись на Міністерство охорони здоров’я.
Зранку 8 липня росіяни, ракетою поцілили в дитячу лікарню “Охматдит”. Під час удару там перебували 627 дітей. Російський удар припав на токсикологічний корпус, де діти отримували діаліз.
Унаслідок атаки по медустанові загинули дві людини, ще 50 поранені. Одразу ж після удару до лікарні прибували небайдужі, які допомагали розбирати завали, приносили воду та їжу.
“Охматдит” – найбільша дитяча лікарня в Україні. Її відновлення є важливим кроком у забезпеченні високоякісної медичної допомоги дітям та підтримці медичної інфраструктури України в умовах війни.
Тому відновлювальні роботи планують завершити до зими, а збитки, оцінені у понад 800 мільйонів гривень, буде покрито коштом благодійників та американського приватного сімейного фонду.
Загальна сума збитків включає:
- 400 мільйонів гривень, необхідних для заміни медичного обладнання. Цю частину витрат покриє американський приватний сімейний фонд Howard G. Buffett Fundation, відомий своєю діяльністю з підвищення громадської безпеки та пом’якшення конфліктів.
- ще 400 мільйонів гривень було зібрано завдяки зусиллям благодійників, що разом становить понад один мільярд гривень.
Лікарня вже провела прозорий конкурс та обрала підрядника для проведення відновлювальних робіт:
- на першому етапі робіт планується ремонт приміщень, заміна вікон та дверей.
- наступний етап передбачає відновлення фасаду будівлі.
Попри пошкодження, медичний корпус вже надає медичні послуги, але завершення робіт дозволить вийти на проєктні потужності.
Як зазначили у відомстві, в рамках відновлювальних робіт на місці зруйнованих будівель буде побудовано новий корпус. У ньому планують розвинути високотехнологічні напрями, такі як:
- дитяча урологія,
- гастроентерологія.
Окрім того, зі слів міністерства, також буде організовано травма-центр для дітей, розширено центр радіології та створено перинатальний центр.
На цей час проводиться окрема експертиза історичної будівлі токсикологічного корпусу, який зазнав найсуттєвіших руйнувань.
Спочатку планувалося знести будівлю, проте, за словами очільника МОЗ Віктора Ляшка, тепер залежно від результатів експертизи, будівлю можуть або відновити, або створити на її місці меморіал. МОЗ очікує на висновки професіоналів.
Прогнози на завершення робіт
МОЗ повідомляє, що за умови належного фінансування будівництво нових корпусів може бути завершене вже наприкінці 2026 року. Загальна вартість ремонтних робіт та обладнання оцінюється приблизно у 150 мільйонів євро (понад 6,5 мільярда гривень). Фінансування будівництва забезпечуватиметься коштом державних коштів, донорів та вже зібраних пожертв.