У жовтні 1990 року, на Майдані Незалежності (тоді, до речі, площа мала іншу назву — Площа Жовтневої революції) в Києві, відбулася перша масштабна акція протесту молоді проти радянської системи та політичного керівництва України в рамках СРСР.
Студенти вимагали відставки голови уряду Віталія Масола, недопущення підписання нового Союзного договору, проведення демократичних виборів, служби в армії на території України та націоналізації майна Комуністичної партії і Комсомолу
Завдяки мирним методам, підтримці суспільства та політичному тиску студенти змусили владу частково виконати свої вимоги. Революція на граніті тривала 16 днів — з 2 по 17 жовтня 1990 року.
З того часу щороку в жовтні українці вшановують цю акцію супротиву, організовуючи лекції та виставки. Одну з таких експозицій створили у Мистецькому салоні Київського національного університету імені Тараса Шевченка представники ГС «Українська студентська ліга».
Студенти зібрали вражаючу візуальну конструкцію з архівних фото та лозунгів, що стосуються боротьби за демократичні цінності. Фото підвісили прозорою ліскою, немов вони парять у повітрі, на рівні ока. Багато світлин, представлених на виставці, ви не знайдете в інтернеті — їх надали фотографи спеціально для експозиції.
Джерело: «Вечірній Київ»