У київській міліції заявили, що попит на зброю у столиці збільшився вдвічі.
Про це повідомляє “Сегодня”.
За останні три місяці дозвіл на придбання зброї отримали 2900 жителів столиці. Для порівняння: за аналогічний період минулого року таких було лише 1480″, – повідомили в главку київської міліції.
Отримати дозвіл на придбання гладкоствольної мисливської зброї можна по досягненні 21 року, нарізної – 25 років. “Для цього у відділення дозвільної системи ГУ МВС України потрібно подати необхідний перелік документів: письмове клопотання, меддовідку та довідку про відсутність судимості. Також потрібно надати документ про пройдені курси по поводженню зі зброєю та її застосування. І тільки маючи на руках дозвіл ГУ МВС, людина може звернутися в магазин і придбати зброю. Але потрібно пам’ятати, що право на покупку травматичної зброї (пістолетів марки “Форт” і ПМ) є лише у працівників судів, правоохоронців, депутатів, журналістів, держслужбовців”, – кажуть у міліції.
У той же час в Інтернеті щосили торгують не лише дозволеною, а й забороненою – вогнепальною зброєю, причому дозвіл міліції продавці не вимагають.
У міліції попереджають, що подібна торгівля незаконна і тягне за собою до 5 років позбавлення волі – як для продавця, так і для покупця без ліцензії.
“Людина може придбати зброю, тільки якщо є дозвіл на володіння. А продавець повинен міліції перереєструвати зброю на нового власника. Тільки тоді продаж буде вважатися законною”, – пояснюють в главку столичної міліції.
Також кияни активно записуються і в стрілецькі клуби. І хоча одне заняття (триває три години) коштує 800 грн, це не відлякує бажаючих. “Якщо кілька місяців тому на одне заняття приходило до 8 чоловік, то зараз приходить по 30-40 чоловік! На заняттях ми вчимо стріляти з гладкоствольної та нарізної зброї. Відвідувачі – переважно кияни середнього класу, від 30 до 45 років”, – каже президент столичного стрілецького клубу Владислав Збаранський.
За його словами, зацікавилися стріляниною і жінки. “Зараз навчається близько 10 дам, хоча раніше прекрасна стать приходив дуже рідко. Вони, до речі, стріляють з гвинтівок не гірше чоловіків. Відвідувачі кажуть, що хочуть вміти оборонятися, якщо раптом на Київ нападуть російські диверсанти або війська. Ми навіть ввели спеціальну програму – “дробовик для дому”: вчимо, як правильно користуватися дробовиком для самооборони свого житла. Є у нас також інтенсивний курс по стрільбі і володінню гладкоствольною зброєю”, – каже Збаранський.