У народі 15-того травня вшановували князів Бориса і Гліба, молодших синів великого князя київського Володимира Святославовича, вбитих у 1015 році за наказом їхнього старшого брата Святополка і пізніше канонізованих. На їх честь у Києві у 17 сторіччі було побудовано на Подолі Борисоглібську церкву. Сам храм не зберігся, однак вулиця у Подільському районі й дотепер носить назву Борисоглібська.
Борис і Гліб були настільки популярними серед населення, що Борисів день навіть пов’язували з початком співу солов’я, тому цей день також називали Солов’їним святом. Підмічали: «Якщо соловей заспіває цього дня вперше – до тривалого похолодання. Якщо ж він цієї ночі співав до ранку, то наступний день мав бути гарним і сонячним».
За церковним календарем 15 травня вшановують благовірних князів Бориса і Гліба у святому хрещенні Романа і Давида, святого Атанасія Великого, архієпископа Олександра.
Іменинниками 15 травня є Борис, Гліб, Панас, Роман.
Події у Києві 15 травня:
1115 — у Київській Русі оголошено перше православне свято — День пам’яті князів Бориса і Гліба.
1157 – у Києві помер Юрій Долгорукий – київський князь, шостий син Володимира Всеволодовича Мономаха. Долгорукий заснував Москву, побудувавши місто з кам’яними (цегляними) будівлями на місці поселення. Після його смерті кияни розгромили двори Долгорукого та його сина Василька і розправилися з його дружинниками, яких князь привів з Суздаля, роздавши їм землі і дозволивши грабувати місцеве населення.
1891 – (за ст. ст. 3-го) народився Михайло Булгаков – всесвітньо відомий письменник і драматург.
Майбутній письменник народився на вулиці Воздвиженській, 10 у сім’ї професора Київської духовної академії. Був охрещений у Воздвиженській церкві на Подолі.
Джерело: Рідний Київ