У дохристиянські часи 16 серпня наші предки вшановували Лісовиків, міфологічних істот, що вважалися господарями лісу. Цього дня на лісових галявинах розкладали їжу, аби Лісовик не робив зла і святили хліб.
У народі 16 серпня вшановували Антона Римлянина і визначали за цим днем погоду на жовтень, бо вірили, що Антон саме на жовтень дивиться. “Як день сухий, то й жовтень сухий”. До всього, якщо Антонів день – вітряний, зима буде сніжною.
За церковним календарем 16 серпня вшановують день пам’яті преподобного Антонія Римлянина, преподобних Ісаакія, Далмата і Фауста, мученика Раждена перса, преподобного Косму пустельника.
Іменинниками 16 серпня є Антон, Соломія, Кузьма.
Події у Києві 16 серпня:
1919 – радянська влада почала евакуацію Києва. Центральні установи вирушили у двох напрямках: залізницею на Коростень-Мозир та пароплавами по Дніпру до Чернігова.
1956 – вийшла постанова “Про відбудову та реставрацію історико-архітектурних пам’ятників і споруд Київського державного заповідника-музею “Києво-Печерська Лавра”. Провести відбудову та реставрацію пам’ятників і споруд планували протягом 1956 – 1960 років.
1990 – повідомлялось про створення першого в Україні політологічного центру “Опіум”.
1994 – розпочала працювати місія Міжнародного валютного фонду, яка займалася вивченням стану української економіки і вироблення рекомендацій для її стабілізації.
1994 – відбулася міжнародна науково-практична конференція, де обговорювалося питання боротьби з організованою злочинністю і наркобізнесом. Взяли участь представники 40 країн світу.
Джерело: Рідний Київ