Споживчі ціни будуть рости до кінця року. Таку думку висловив у коментарі ForUm’у старший економіст Міжнародного центру перспективних досліджень Василь Поворозник.
«Ми прогнозуємо, що індекс споживчих цін буде помірно зростати до кінця року, якщо не буде суттєвих шоків», – зазначив він.
При цьому експерт підкреслив, що рівень споживчих цін безпосередньо пов’язаний з курсом гривні.
«Очікуємо, що на споживчих цінах відобразиться подорожчання палива, тому що це все прив’язане до курсу гривні», – сказав Поворозник.
«Якщо курс буде далі падати, то споживчі ціни, безумовно, будуть рости і далі. Причому рости вони будуть і через імпортну складову, і через пов’язану з паливом. Навіть якщо товар виробляється в Україні, здійснюється його доставка. І це застосовується до всіх товарів. У будь-якому випадку при падінні гривні буде зростати ціна палива, і це відобразиться на всіх товарах», – підсумував економіст.
Нагадаємо, згідно з даними, оприлюдненими Державною службою статистики України, за 8 місяців нинішнього року ціни на товари та послуги в нашій країні виросли на 12,9%, на продукти – на 12,1%.
Поворозник: Ціни будуть рости через курс і ціни на паливо
21 Вересня 2014 02:00
Джерело:
Вечірній Київ
- 22 Червня
- 09:29 22 червня: це цікаво знати
- 21 Червня
- 09:59 На легендарному стадіоні пройшла масштабна «Олімпійська година на Подолі»
- 20 Червня
- 16:39 Історичні спекуляції та демарш нагород: Офіс Президента України жорстко відповів на рішення Варшави
- 14:52 В Одесі відкрили найбільший в Україні меморіал пам’яті загиблих студентів-захисників
- 12:46 Екоконтроль зсередини: як житомирська молодь досліджувала секрети екологічної безпеки та тестувала обладнання інспекторів
- 19 Червня
- 20:37 Сталева воля: боєць спецпідрозділу «Омега» здобув золото на екстремальних перегонах KORDON RACE 2026
- 15:42 Після виселення представників УПЦ (МП) Державна комісія виявила сауни та VIP-зони у Києво-Печерській лаврі
- 11:50 Україна і НАТО запускають конкурс для блокування ворожих аеродромів
- 09:26 19 червня: це цікаво знати
- 18 Червня
- 21:25 Представники громад Житомирської області поїхали до Естонії обговорювати проєкти, важливі для розвитку регіону
- 19:10 21 червня в Києві пройде третій благодійний забіг «Чисте небо»
- 17:53 Чи може стати доказом усна обіцянка?
- 12:49 Екологічний хаос у Коростені: КВГП зливало брудні дощові стоки в річку Уж взагалі без документів
- 09:30 Лише 4% жителів Одещини вважають себе росіянами
- 09:10 18 червня: це цікаво знати
