На реконструкцію Жовтневого палацу в Києві потрібно витратити мільйон гривень
17 Жовтня 2014 09:33
Вартість повної реконструкції будівлі Жовтневого палацу після подій, пов’язаних з акціями протесту на Майдані Незалежності в Києві, на сьогодні оцінюється в більш ніж 1 млн грн.
“За нашими оцінками, на повну реконструкцію Жовтневого палацу буде потрібно більше 1 млн грн”, – йдеться в повідомленні виробника фарби, який запропонував благодійну допомогу в ремонті будівлі.
Будівля, яка є пам’яткою архітектури, до кінця вересня служило притулком для тисяч активістів Майдану і в даний час перебуває в жалюгідному стані. “Потрібно все, починаючи від заміни прострелених і розбитих вікон, і закінчуючи відновленням декору інтер’єру і господарськими товарами”, – зазначили в компанії.
У свою чергу, в.о. директора МЦКМ “Жовтневий палац” Олег Плеванюк повідомив, що через скасування запланованих з 1 січня 2014-го концертом, частина з яких вдалося перенести на листопад-грудень, розмір недоотриманих доходів на 14 жовтня поточного оцінюється в майже 7 млн грн.
“Зараз ми не просимо грошей. Ми просимо допомоги. Поки нам вдається ремонтувати дрібниці власними силами і на кошти, зібрані колективами художньої самодіяльності, які займаються в палаці. Гроші ми заробимо самі, коли Жовтневий палац у всьому блиску знову зустрічатиме артистів і глядачів, як колись”, – додав Плеванюк.
Між тим, в компанії, яка запропонувала безкоштовну допомогу, зазначають, що, незважаючи на численні звернення з пропозицією допомоги у відновленні будівлі в державні органи і комерційні компанії, зараз ремонт Жовтневого палацу проводиться силами його співробітників і творчих колективів. За даними розрахунків, для реконструкції необхідно використовувати більш 500 літрів фарби та інших будівельних матеріалів. Ремонту потребують більш ніж 1,2 тис. Кв. м приміщень будівлі.
Раніше виробник фарби передав 1 тис. літрів фарби та інших будівельних матеріалів для ремонту більше 3,5 тис. кв. м внутрішніх приміщень Українського дому. Компанія і далі готова брати участь на благодійних засадах у відновленні чотирьох будівель в центрі Києва: Київської міської державної адміністрації, Київської консерваторії, “Жовтневого палацу” та “Українського дому”.
“Ми пропонували виділити близько 100 тонн продукції на ось ці чотири будівлі, що в еквіваленті десь 400 тис. грн, плюс-мінус, – і ми готові виділяти цю продукцію, по складанню так званих дефектних актів”, – повідомили в компанії.
Разом з тим, компанія зіткнулася зі значними труднощами в частині погодження київськими властями можливості отримання благодійної допомоги.
Джерело:
Киев сегодня.ua