Київський національний університет імені Тараса Шевченка розробив особливий режим навчання ще влітку – відразу як отримав рекомендації Міносвіти. Сесію перенесли на грудень, відповідно зимові канікули для студентів триватимуть цілих два місяці – січень і лютий. Навчальний час довелося компенсувати по суботах.
“Дві суботи працюють, одна – вихідна. Відповідно до цього графіка виходить, що весь обсяг навчального матеріалу, запланованого на навчальний рік, ми відпрацьовуємо”, – каже Володимир Бугров, проректор з навчально-виховної роботи КНУ імені Тараса Шевченка.
Думки студентів з приводу такого рішення вузу розрізняються, хоча більшість вже навіть звикли до суботнього режиму навчання. Мовляв, краще пожертвувати повноцінними вихідними, щоб потім відпочивати два місяці поспіль.
“Взагалі, так – думка дуже класна! Тому що студенти в зимові холодні дні вже будуть вдома в теплі, з гарячим чаєм. Мені подобається!”, – розповіла студентка Луїза.
“Спочатку було важко, чесно кажучи, звикнути до цього всього. Новий режим, більше завдання додому давалося, зараз ми звикли, зараз набагато простіше”, – зазначив студент Дмитро.
“Не подобається, тому що хочеться якось відпочити. Але якщо немає інших варіантів, довелося скоротити – то доведеться вчитися, нічого не поробиш”, – вважає студент Хітаб.
У Київській політехніці теж вирішили вчитися по суботах. Канікули у студентів цього вузу триватимуть до першого лютого. Втім, початок другого семестру якраз припадає на лютневі морози, студенти будуть навчатися дистанційно вдома – до тих пір, поки температура в корпусах не почне прийнятною.
“В даний час наші викладачі працюватимуть у системі “Електронний кампус”. Це унікальна система, розроблена в нашому університеті. Всі студенти та викладачі можуть спілкуватися в дистанційному режимі”, – каже Петро Киричок, проректор по учебновоспітательного роботи КПІ.
Незважаючи на те, що більшість українських вузів взимку майже не працюватимуть, зарплати викладачам в цей період все одно платитимуть. Адже навчальний план за рахунок робочих субот вони виконують повністю.