Які київські МАФи демонтують у першу чергу

6 листопадаа 2014 13:24

kiev.unian.ua

kiev.unian.ua

Майже третина з 14 тисяч київських МАФів не має жодних дозвільних документів. Їх демонтують у першу чергу.Про це під час онлайн-спілкування у Контактному центрі міста Києва повідомив директор КП «Київблагоустрій» Іван Кліпа, повідомляє прес-служба КМДА.

За його словами, переважна більшість запитань киян стосувалася саме навали незаконно встановлених у столиці ларьків та кіосків.

«Ця проблема є дуже актуальною. Адже у Києві – понад 14 тисяч тимчасових споруд. Майже третина з них не має жодних дозвільних документів. Деякі прикриваються ухвалами судів, у тому числі тих районів України, що вже є окупованими. Деякі тимчасові споруди незрозуміло яким чином стали об’єктами нерухомості. Тож роботи в нас дуже багато. Але зазначу, працюючи в інтересах громадськості, ми робимо свою справу не за шаблоном. Ми відрізняємо, який МАФ є єдиним джерелом заробітку для тієї чи іншої родини, а в кого з підприємців це вже великий бізнес, бо вони мають сотні кіосків та заробляють шалені гроші, просто здаючи кіоски в оренду», – відповів Іван Кліпа на один із дзвінків.

За даними міських спеціалістів, потребу киян у продуктах та послугах здатна покрити у двічі менша кількість МАФів (малих архітектурних форм), аніж зараз функціонує у столиці.

«Сьогодні триває розроблення та прийняття Комплексної схеми розміщення тимчасових споруд. Аналітика свідчить про те, що Київ перенасичений ларьками. І колективні звернення громадян це підтверджують. Зараз, як відомо, розпочато низку районних громадських слухань. Райони – влада, підприємці та громадські активісти – самі вирішать, скільки кіосків буде достатньо, а скільки є зайвими. Функція столичного Департаменту благоустрою – контрольна та юридична. В унісон працюють і наші інспектори. Тож, думаю, що нечесний та нелегальний бізнес буде прибраний з вулиць Києва», – додав Іван Кліпа.

Він також запевнив, що всі питання, з якими кияни під час онлайн-спілкування у Контактному центрі звернулись до КП «Київблагоустрій», вже зафіксовані та поставлені на контроль.

«Найближчим часом щодо кожного конкретного звернення буде проведено інспекційну перевірку та вжито відповідні дії, що їх регламентує законодавство», – підсумував онлайн спілкування директор КП «Київблагоустрій».

Джерело: Хрещатик