Восени гостро по-особливому

7 листопадаа 2014 09:41

berestoff.ru

berestoff.ru

Лікарі знають, що восени черги до їхніх кабінетів довшають. Причина – сезонні загострення хронічних недуг. Пальма першості належить хворобам шлунково-кишкового тракту, серцево-судинним захворюванням, бронхітам, психічним розладам.
Сезонна зміна харчування впливає на здоров’я
Чому відбувається загострення захворювань в осінній період? Насамперед це пов’язано зі стресами, які виникають у результаті переходу від теплого літа до холодної, дощової осені. «Головною причиною осінніх загострень хронічних хвороб на кшталт гастриту, виразки шлунка, бронхіту є коливання імунного статусу, зміна кліматичних умов та сезонні особливості харчування», – зауважує головний терапевт МОЗ, доктор медичних наук, професор Василь Нетяженко. Гастрити та панкреатити зазвичай прокидаються через те, що восени ми припиняємо вживати легку літню їжу, насичену вітамінами, частіше їмо жирне, смажене, а діти та студенти починають споживати фаст- фуд. Окрім того, цієї пори ми п’ємо більше кави й інших напоїв, які згубно впл вають на шлунок. Особливо часто восени виникають недуги шлунково-кишкового тракту. Сезонна зміна харчування впливає й на секрецію жовчі та шлункового соку. Щоб запобігти загостренню цих хвороб, рекомендується дотримуватися дієти й пити мінеральну воду.
Справи сердечні
В осінній період трапляються різкі перепади температури навколишнього середовища й атмосферного тиску, які можуть спричинити проблеми із серцем. У цей час зростає кількість нападів стенокардії та гіпертонії, загострень ішемічної хвороби серця. Люди, що мають серцеві захворювання, можуть відчувати гіпоксію (кисневу недостатність). Для профілактики загострень серцевих недуг корисно їсти горіхи, курагу, родзинки, лимон і мед, змішані в рівних пропорціях. Також слід пити настоянку глоду. Для зміцнення судин перед сном необхідно випивати суміш, до складу якої входять сік з половинки лимона та чайна ложка меду, розведені у склянці кип’яченої води. Гарним засобом для зміцнення судин є вживання зубчика часнику перед сном. А щоб позбутися неприємного запаху з рота, слід пожувати гілочку петрушки
Органи, що полюбляють тепло
Осіння погода провокує загострення простатитів, циститів та уретритів. Основна причина банальна – переохолодження. Тому важливо стежити, щоб у теплі була середина тулуба – низ спини й живіт. Потрібно подбати і про тепле взуття: переохолодження стоп значно знижує імунітет, призводячи до загострення циститу. До речі, це стосується не тільки тих, хто багато ходить пішки, а й затятих автомобілістів. Порадьтеся з лікарем. Можливо, для запобігання рецидивам вам порекомендують профілактичний курс ліків. А ще профілактикою урологічних загострень є вилучення з раціону копчених, солоних і гострих продуктів. Для зменшення кількості збудника хвороби в сечових шляхах необхідно вживати вдосталь рідини. Вельми корисно пити журавлинний сік
Аби дихання було легким
Восени прокидаються хронічні бронхіти та пневмонії. Запалення дихальних шляхів загострюється через різке похолодання. Організм ще не звик дихати холодним повітрям, до того ж люди часто не розуміють, що вже треба тепло вдягатися. Крім того, жертвами хвороб дихальних шляхів стають ті, хто щойно повернувся з теплих країв. Для запобігання недугам важливо зміцнити імунітет. Зараз саме час приймати полівітамінні комплекси. Бажано уникати скупчення людей. Частіше мийте руки, адже віруси можуть довго жити на різних предметах. Корисно також промивати ніс і полоскати горло солоною водою. Це не тільки допоможе видалити мікроорганізми, які туди потрапили, а й забезпечить зволоження слизових оболонок, котрі за ввімкненого опалення стають сухими та гірше пручаються інфекціям. Удома бажано мати спеціальний зволожувач повітря. Усі ці правила актуальні й для здорових людей. Тим же, у кого бронхіт перейшов у хронічний, дотримуватися їх потрібно якнайретельніше. А на додачу зробити щеплення проти грипу. Він нерідко стає поштовхом до тяжких загострень, тому краще перестрахуватися.
Настрій у нормі
Ще один супутник осені – депресія. Саме восени ми часто втрачаємо інтерес до роботи та всього, що нас оточує. Причина – у скороченні світлового дня, похолоданні, сезонній зміні біоритмів. Проте слід розуміти, що депресія – це серйозний розлад психіки, який треба лікувати спеціальними сеансами, а часом навіть медикаментозно. Тому йдеться радше не про депресію, а про осінню хандру, апатію. Аби уникнути такого стану, потрібно давати організму необхідну кількість світла: здійснювати денні прогулянки, у вихідні виїжджати на природу, не засиджуватися вдома.
Прокидатися краще на світанку, не варто спати допізна. Покращити настрій допоможе правильна їжа. Цитрусові, виноград, чорний шоколад розбудять по-осінньому млявий гормон щастя – серотонін. Та чи не найголовніше – добре висиплятися восени, адже здоровий сон сприяє відновленню витрачених за день сил.