Про результати спостереження доповів голова відділення Бут Юрій Олександрович. Він відмітив, що дуже короткий термін виборчої кампанії був основною проблемою парламентських виборів. У цей термін необхідно було сформувати всі дільничні виборчі комісії та провести їх навчання.
Для підготовки як Окружних виборчих комісій, так і дільничних було зроблено все: і проведення тренінгів, і дуже гарні посібники, які були надруковані за рахунок коштів міжнародних фондів. Проте, на жаль, всі ці зусилля виявилися марними. Навчали одних членів комісій, а вибори проводили зовсім інші. Політичні партії та кандидати як суб’єкти подання членів ДВК постійно проводили заміни своїх членів комісій, у тому числі і в останній день. Було замінено навіть і досвідчених членів комісій, які не раз приймали участь у виборах. У результаті вибори проходили з масою порушень саме з вини дільничних виборчих комісій. З самого початку, наприклад у Білій Церкві, почалися порушення з того, що спостерігачів не допускали на підготовче засідання дільничних виборчих комісій перед відкриттям дільниць і виборчі бюлетені, які мають лежати на столах для їх видачі ховалися під столами та у коробках. Спостерігачі від різних суб’єктів виборчого процесу, яких саме і навчав Комітет виборців, оперативно реагували на ці порушення і викликали наших представників, які їздили мобільною групою. Всі очікували фальсифікацій з боку ВО «Батьківщина», яка висунула кандидата Юрія Петрика, який мав можливість застосувати адмінресурс по лінії Відділу освіти. Тим паче основним контингентом у дільничних комісіях завжди є вчителі. У зв’язку з тим, що такі порушення виявлялися саме у школах, була зосере-джена увага спостерігачів саме за контролем виборчих бюлетенів, які ОВК, за нашими скаргами, зобов’язала комісіям тримати на столах під загальним оглядом всіх присутніх. У цьому плані Юрій Бут відмітив: у зв’язку з тим, що фактів викрадання бюлетенів та інших фальсифікацій у подальшому зафіксовано не було, він більше схиляється до думки, що це просто була непрофесійна робота комісій. Також голови комісій в порушення виборчого законодавства не випускали спостерігачів у нічний час з дільниць, навіть у туалет не можна було сходити.
Якість списків виборців, особливо у Білоцерківському 90 та Ірпінському 95 окрузі ,чомусь стала гіршою. Багато виборців скаржилися, що за їхніми адресами з’явилися люди, які там не проживають. Є поодинокі випадки, коли виборці не знайшли себе у списках, є випадки помилок у списках. Належні умови для голосування людей з вадами зору (трафарети) створені не були.
Під час підрахунку голосів основною проблемою було заповнення протоколу та його оформлення. За рахунок низької обізнаності членів ДВК, особливо керівного складу, затягувався підрахунок голосів. Бланки Протоколів про підрахунок голосів спостерігачам для виготовлення ними самостійно копій не видавалися. Замість копій для всіх присутніх чомусь виготовляли оригінали Протоколів, що знову затягувало підрахунок голосів. Деякі ДВК чомусь ксерокопіювали чисті бланки протоколів для видачі спостерігачам, хоча їх було достатньо на кожній дільниці (по 200 бланків).
Багато ДВК зупиняли свою роботу, бо не знали куди які цифри писати у протокол і писали таке, що більше половини Протоколів відправлялися на уточнення. На жодних виборах такого не було. Тут свою роль зіграла необізнаність членів комісій із самою процедурою підрахунку голосів та складанням протоколу. Майже весь керівний склад, який проходив навчання, був замінений. Багато помилок було саме у тих примірниках протоколу, які здавалися в ОВК, також і тому що вони переписувалися з інших примірників протоколу останніми без належної уваги і халатності секретарів.
Прийом протоколів проводився деякими ОВК не- професійно. Черги були дуже великі. Перший раз спостерігалися не тільки сварки за черги, а навіть і бійки. У нашому Білоцерківському виборчому окрузі № 90 прийом документів не організований належним чином. Члени ДВК мерзли годинами на вулиці. Вважалося, що вони будуть грітися у автобусах, проте там теж не було тепло, тому що на роботу двигуна витрачалося багато бензину.
Найкраще спрацювали такі окружні виборчі комісії: в Обухівському виборчому окрузі №94 та Яготинському виборчому окрузі № 98.