Бійці ДСНС підготували зведення нескладних правил
– Дивіться собі під ноги, намагайтеся обходити небезпечні місця. Якщо крижану “калюжу” обійти неможливо, то пересувайтеся по ній, як лижник, невеликими ковзаючими кроками.
– Будьте гранично уважними на проїжджій частині дороги: не поспішайте, і, тим більше, не біжіть.
– Намагайтеся обходити всі місця з похилою поверхнею.
– Руки по можливості повинні бути вільними. Намагайтеся не носити важкі сумки, не тримайте руки в кишенях – це збільшує можливість падіння.
Якщо Ви посковзнулися – присядьте, щоб знизити висоту падіння. У момент падіння постарайтеся згрупуватися, і, перекотившись, пом’якшити удар об землю. Не намагайтеся врятувати речі, які несете в руках. Не поспішайте піднятися, огляньте себе, чи немає травм, попросіть перехожих допомогти Вам.
Для водіїв:
Перед виїздом очищайте машину від снігу повністю, адже сніг на кузові спотворює відчуття габаритів, а “снігова шапка” на даху з часом тане і може впасти на лобове скло.
Не гальмуйте різко на слизькій дорозі, адже авто стає некерованим. Якщо спрацювала система блокування коліс, то негайно відпустіть педаль і зменшуйте швидкість частим і переривчастим натисканням гальма.
Намагайтеся не обганяти машини, особливо коли на лівій смузі лежить сніг, ожеледиця або “каша” з мокрого снігу.
Не забувайте про пішоходів. При наближенні до пішохідних переходів, знижуйте швидкість, адже людина може посковзнутися і впасти.