Угоду про взаємопорозуміння та спільні дії у означеному напрямку підприємці Києва підписали з мерією, інспекцією Держенергонагляду та ПАТ “Київенерго” в останній день 2014 року – 31 грудня. Документ зобов’язує підписантів зменшити добове споживання електричної енергії на 30% порівняно з існуючим рівнем, а також зменшити навантаження на енергосистему у найбільш пікові години, змістивши робочий день підприємства так, щоб він починався о 12.00 годині, а обмеження діяли до 23.00 години.
Знизити навантаження на енергосистему, вважають у мерії, можна, мінімізувавши використання освітлення, анімації, теплових завіс, зовнішньої та внутрішньої реклами, а також іншого енергоємного обладнання. Втім, напрямками, у яких будуть проводитись енергоощадні заходи, керівники підприємств вільні обирати самостійно.
Угода покликана знизити ризик відключення від електропостачання підприємств – підписантів документа – однак не є гарантією того, що у разі застосування графіків аварійних відключень підприємство не буде відключено від електропостачання.
В умовах гострого дефіциту газу та вугілля – і як наслідок недовиробництва електроенергії генеруючими компаніями документ покликаний знизити ризик здійснення аварійних відключень енергопостачання у столиці.
Київська влада надіється на активну участь промисловості у економії енергоресурсів у необхідних для міста масштабах – і залишає документ відкритим для подальшого підписання. Поки що чиновники покладаються добру волю та соціальну відповідальність промислових споживачів, закликаючи їх до обговорення та подальшого втілення у життя плану зі зменшення електровикористання.
Однак промислові підприємства, яких у Києві сьогодні налічується 187, не поспішають приєднуватися до Угоди щодо зниження енергоспоживання. Столична влада зазначає, що до виконання документу були залучені торгово-розважальні центри, торговельні мережі та офісні комплекси з великим рівнем споживання електричної енергії.