2015 рік повинен увійти в історію України скасуванням депутатської та суддівської недоторканності і ухваленням закону про імпічмент

18 Січня 2015 09:58

tomenko.ua

tomenko.ua

Про це сказав в ефірі «Радіо Ера» радник Президента, народний депутат Микола Томенко, коментуючи сьогоднішнє рішення парламенту про включення до порядку денного першої сесії Верховної Ради восьмого скликання внесений Президентом проект закону про внесення змін до Конституції України (щодо недоторканності народних депутатів України та суддів).

«Дійсно, ми пішли на те, щоб не направляти до Конституційного Суду цей законопроект, а лише включити його до порядку денного сесії ВР, бо існує низка запитань до того, яким шляхом іти у реалізації лозунгу «Закон – один для всіх», – зазначив Микола Томенко.

Як наголосив радник Президента, стосовно скасування депутатської недоторканності, то Верховна Рада зобов’язана ухвалити це рішення. «Але ми повинні розуміти, що як мінімум у Законі про статус народного депутата мусить бути прописана низка норм, які би гарантували право депутата на політичну діяльність. Особливо це актуально для тих, хто працює в опозиції», – зауважив він.

«Депутат має право вільно зібрати людей, донести свою позицію, переконати тощо. Якщо подібні норми будуть виписані в Законі про статус народного депутата, то це буде важливим фактором, який збалансує зняття недоторканності з посиленням політичних гарантій діяльності народного депутата», – вважає Микола Томенко.

Стосовно суддів, то, на його переконання, є дискусійною ідея передати від Верховної Ради України до Вищої ради юстиції повноваження щодо зняття суддівської недоторканності. «Не лише тому, що Вища рада юстиції, фактично, не працює протягом останнього року, а й тому, що існує така річ, як суддівська корпоративна етика. І важко уявити, як судді один з одного будуть знімати недоторканність… Тому очевидно, що і у справі суддів необхідне більш радикальне формулювання – про остаточне скасування недоторканності», – зазначив народний депутат.

Щодо Президента, то Микола Томенко зауважив, що його форма недоторканності, яка прописана в Конституції, визначається процедурою імпічменту. Тому, за його словами, необхідно якнайшвидше підготувати законопроект про процедуру імпічменту Президента, і таким чином Президент теж потрапляє до категорії відповідальності, як депутати і судді.

«Ідеально було би, щоб команда Президента сама би внесла до парламенту відповідний законопроект, або його треба невідкладно розробити у Верховній Раді України. За будь-яких обставин, у 2015-му році ми повинні скасувати депутатську і суддівську недоторканність та ухвалити Закон про імпічмент Президента», – підсумував М. Томенко.