Музею Павла Тичини в Києві – 35

26 Січня 2015 11:36

his.img.pravda.com

his.img.pravda.com

Сьогодні, 26 січня 2015 року, виповнюється 35 років від того дня, коли меморіальна квартира українського поета, перекладача, державного та громадського діяча Павла Тичини почала функціонувати як музейна установа і її поріг переступив перший відвідувач.

За цей час музеєм реалізовано сотні проектів, багато з яких є довготривалими та спрямовані на широку вікову аудиторію «від 5 до 105 років». Серед напрацювань музею – робота з відвідувачами з особливими потребами, перші в Україні проекти з розвитку толерантності у школярів, мистецькі, театральні та літературні. Музей Тичини першим серед музеїв України ввів у використання пос-термінал; вже кілька років у музеї працює “Музейна крамничка” та зона вільного Wi-Fi. До ювілею музей прийшов з двома видавничими новинками: альбомом для малювання “Я малюю вірш Тичини” та збірником поезій “Ранній Тичина”, до якого увійшли поезії трьох перших поетичних збірок Поета.

У 2014-му році Музей Тичини потрапив до короткого списку престижного міжнародного конкурсу «Найкращий музей Європи», що проводить Європейський музейний форум. Переможців конкурсу оголосять у травні 2015 року у м. Глазго (Шотландія). А Музей Тичини є першим музеєм в історії держави, що буде представляти Україну під синьо-жовтим прапором у фіналі конкурсу.

Для того, щоб поговорити про підсумки роботи, сьогодення і плани 27 січня 2015 р. в музеї відбудеться прес-конференція. А власне відзначення самого ювілею сьогодні проходить у досить незвичному форматі, позбавленому офіціозу.

У цей святковий день зичимо директору музею, Тетяні Сосновській, та всьому колективу визначних досягнень та успіхів у всіх починаннях, незрадливих друзів-однодумців, енергії, завзяття й оптимізму в, часом, нелегкій музейній роботі. Нехай невичерпний потенціал та ентузіазм кожного працівника завжди мають достатнє поле для діяльності, а віра у власні сили і міцне здоров’я стануть для вас всіх мотивацією для нових звершень і висот!

Джерело: PROSTIR.MUSEUM