Яблука: чим вони такі корисні?

21 Березня 2017 17:49

 

Яблука — найпоширеніший і добре знайомий нам з дитинства фрукт. Але чи замислювалися ми, наскільки яблука корисні для нашого здоров’я?

Яблуко — фрукт молодості: з’їдаючи навіть одне яблуко в день, ви омолоджуєте свій організм на 17 років. Ця та інші дивовижні властивості яблук були досліджені вченими, які й довели: регулярне вживання яблук вбереже вас від багатьох проблем зі здоров’ям.

В ході вивчення складу яблука виявили дивну річ: яблуко містить трохи вітамінів і ще менше мікроелементів, але це не заважає йому вважатися найкориснішим фруктом. У чому ж секрет?

Виявилося, що вагова нестача деяких елементів з лишком компенсується їхньою різноманітністю. Яблука містять збалансований склад корисних речовин: клітковина, органічні кислоти, вітаміни та мінерали, цукри та пектини.

Дієтологи кажуть: яблука містять велику кількість необхідних нашому організму пектинів, які виводять з організму токсини. Крім цього, в яблуках міститься клітковина, яка нормалізує роботу кишечнику. А органічні кислоти зміцнюють судини та попереджають утворення оксалатних каменів (що не зазнають розчинення та дробління) у нирках.

Флавоноїди та поліфеноли, що містяться в яблуках, оздоровлюють організм і впливають на його окислювальні процеси. Також поліфенол покращує кровообіг і перешкоджає виникненню захворювань серцево-судинної системи та підвищує імунітет.

Щодо змісту в яблуці великої кількості заліза, то це не так. 100 г яблука містять 2 мг заліза. Добова норма заліза — 15–20 мг. Також лише 9–10% заліза з яблук засвоюється організмом.

Якщо говорити про таке всім знайоме явище, як потемніння яблука на відкритому повітрі, то це також відбувається не через окислення заліза, як вважається. Окислення дійсно відбувається, але внаслідок окислення все тих же поліфенолів — пігментів рослинного походження.

Поліфеноли, які зазнали окислення, не так корисні для організму, тому намагайтеся з’їдати яблуко відразу.

Протягом дня з’їдайте 3–4 яблука. Найбільший ефект омолодження організму буде тільки в разі їх регулярного вживання. Найбільша кількість корисних речовин міститься саме в шкірці. Тому, коли їмо яблуко, намагайтеся їсти його зі шкіркою. Зрозуміло, це стосується тільки яблук, що не зазнали обробки речовинами.

Пам’ятайте: одне яблуко в день зробить вашого доктора безробітним (англійська приказка).