Як підготуватись до ЗНО з українським освітнім проектом EdEra

27 Лютого 2015 13:28
inspired.com.ua

inspired.com.ua

Весна – це пора посиленого навчання для тих молодих людей, які закінчують школу, і думають, що робити далі. В будь-якому випадку їм доведеться здавати ЗНО, якщо вони захочуть продовжити навчання в університетах. Сьогодні ми розкажемо про Educational Era – український освітній проект, що створює повноцінні онлайн-курси у форматі МВОК (масових відкритих онлайн-курсів) та супроводжуючі матеріали широкого профілю. Команда проекту у зв’язці з викладачем розробляє увесь контент самостійно та розміщує курси на своїй онлайн-платформі. Детально про проект розкаже засновник і керівник EdEra – Ілля Філіпов.

10592613_547968758666889_6784608488021202893_n

Чому ви вирішили створити самостійні онлайн-курси? В чому відмінність від звичайних підручників для підготовки до ЗНО?

Ідея виникла у мене з моїм другом під час підготовки до американського екзамену GRE Physics. Це екзамен, який потрібно складати для того, щоб вступити в американський ВУЗ на аспірантуру. Під час підготовки ми проходили дуже багато онлайн-курсів на edX. Цікавим було те, що не зважаючи на високу успішність в КНУ ім. Тараса Шевченка, скласти іспит виявилось надзвичайно складною задачею. З іншої сторони, кожний наступний курс на edX відкривав нам очі і давав зрозуміти, що навчання може бути справді цікавим та якісним.

Підходи, які там застосовувались – були просто неймовірними. Професор МІТ міг з легкістю проїхатись на велосипеді з причепленим до нього вогнегасником по аудиторії, чи професор університету Rice міг заради фану намагатися бігти у жіночих туфлях навипередки з пружною хвилею у залізній струні.

Це зовсім не було схоже на зазвичай авторитарний виклад українських вчителів і професорів. Ти починаєш розуміти, що викладач тобі справді помічник і друг, а наука може бути веселою та цікавою.

Ще одна відмінність від нашої освіти полягає в тому, що результат після онлайн-курсів, який ми отримували на виході, був спрямованим більше на навички мислити, ніж на зазубрювання матеріалу. Це позитивно позначалося на кількості правильно розв’язаних задач у тесті. Ми почали розуміти, що головне у навчанні не просто отримати набір шаблонних знань, а вміти використати ці знання, знайти вихід із, на перший погляд, дуже складної задачі. Також нас шокувала якість електронних книжок, які йшли разом з кожним курсом, якість ілюстрацій, цікавість подачі, приємний «інтерфейс».

Це все штовхнуло нас на створення свого проекту з онлайн-курсами та якісними підручниками, де викладають тільки дуже круті викладачі, які надихають та руйнують стереотипи про освіту в нашій країні. Почати вирішили саме з курсів підготовки до ЗНО. Відмінність від звичайних підручників вже зараз можете оцінити для себе на демо-курсі чи на повних курсах 25 лютого.

oX0EwQXEuM4

Для кого ваші курси?

На даному етапі у нас запускається перший блок курсів «Підготовка до ЗНО». Зрозуміло, що бажаний рівень підготовки – середня школа, але деякі, такі як географія і біологія можна проходити і в більш ранньому віці. Також хочу додати, що ми створювали не просто курси підготовки до ЗНО, ми створювали саме предметні курси, де цікаво та доступно викладається матеріал.

Знання для успішної здачі – одне із завдань цих курсів. В цілому вони призначені для будь-кого, хто хотів би оволодіти знаннями та навичками з кожної окремої теми, для тих, хто хотів би зрозуміти, як саме можна працювати з отриманими знаннями. Ми намагаємось робити курси фановими та інформативними для різних вікових категорій абітурієнтів.

Яка вартість навчання?

EdEra — освітній проект з соціальною місією: зробити освіту якісною та доступною. Платний запис, на наш погляд — важливий аспект мотивації та двосторонньої відповідальності. Розуміючи, що потрібно поєднати доступність і цінову політику, ми ввели систему оплати, яка опирається на довіру до користувачів нашого проекту. Зараз три наші курси є безкоштовними, з можливістю постоплати. На інші курси немає фіксованої вартості – ви самі вирішуєте, скільки готові заплатити.

Яким чином проходить навчання?

Онлайн курси включають в себе:

Інтерактивні лекції

Один робочий тиждень складається в середньому з 2-3 лекцій. Одна лекція — це набір коротких відео, між якими інтегровано запитання для кращого засвоєння матеріалу та контролю знань. Враховуючи досвід західних освітніх платформ та відгуки фокус-груп, було виведено найкращу для сприйняття тривалість відео — 6-10 хвилин. Також важливим аспектом є те, що режим онлайн дає змогу змінювати формати подачі матеріалу в рамках однієї лекції. Таким чином задається динаміка. Наприклад, у курсі з географії на проекті одразу після теоретичної частини презентації, учень переноситься в Лісабон, де португальці розповідають про мореплавця Васко да Гаму. У звичайній аудиторії такий трюк просто неможливий.

xFGwtvxZgmU

Високоякісні конспекти

До кожної лекції на платформі з’являється супроводжуючий матеріал. Основний вид — конспект. Це не просто набір формул, визначень тощо. Це повноцінний розділ книжки з ілюстраціями та докладними поясненнями. Після завершення кожного курсу з них складається підручник, який міг би існувати і незалежно від самого курсу. Усі конспекти розробляються нашим викладачем та командою дизайнерів і методистів. Ми орієнтуємося на книги західного зразка видавництв Pearsоn, Oxford press тощо. Наприклад, наша настільна книга з фізики — Giancoli «Physics for Scientists and Engineers».

Домашні завдання, екзамени та сторінка прогресу

Окрім проміжних запитань під час лекції, на проекті існує ще два методи контролю успішності та прогресу. Кожного тижня студент має виконати декілька домашніх завдань. Вони мають так званий deadline — час, до якого їх потрібно зробити. Також в середині та в кінці курсу учень повинен виконати більш фундаментальні роботи — екзамени. В залежності від курсу це може бути тест або проектна робота.

Усі контрольні завдання оцінюються відповідно до вагового коефіцієнту. Тобто екзамен більш важливий, ніж домашня робота, домашня робота більш вагома, ніж проміжні запитання в лекції. Усі результати потрапляють на сторінку прогресу, і відбувається формування остаточної оцінки. Щоб отримати сертифікат про успішне завершення курсу, ця оцінка має бути більшою за певну межу, яка варіюється в залежності від обраного курсу.

Спілкування та динаміка

На проекті є можливість спілкування та обговорення проблемних питань курсу з іншими студентами, викладачами та командою на форумі. До кожного запитання, відеолекції та інших частин існує окрема форумна гілка, що робить спілкування більш комфортним та структурованим. Наші курси постійно оновлюються в залежності від потреб студентів. Ми знімаємо додаткові відео, створюємо нові конспекти тощо.

Будь-який час, будь-яке місце

Інтернет та гаджет — все, що потрібно для проходження курсу. Обирайте будь-яке місце для навчання. Це може бути дім, кав’ярня чи бібліотека. Навіть більше, наша система дозволяє розподілити свій час з максимальною користю. Не потрібно очікувати на прихід викладача у певний час чи на черговий день занять на звичайних курсах. Найкраща продуктивність навчання спостерігається тоді, коли є натхнення. Увесь навчальний процес доступний онлайн 24/7, а після проходження курсу його заархівована версія залишається з Вами назавжди.

Хто займається розробкою курсів та викладанням?

Розробкою перших курсів займалася виключно команда EdEra. Від створення відео до оформлення конспектів у видавничій системі та розміщення курсів на онлайн-платформі. Це випускники та студенти КНУ ім. Тараса Шевченка, НТУУ «КПІ», КНЕУ ім. Гетьмана, Universidade de Coimbra (Португалія). Викладачі цих курсів також випускники та студенти, які мають за плечима відмінні результати ЗНО, викладацький досвід, пройшли багато онлайн-курсів на західних платформах.

Ми завжди шукаємо саме харизматичних та професійних людей, які зможуть передати учням любов до предмету та які готові до експериментів у освітньому процесі. Наш проект – це унікальне середовище для ініціативних, веселих та трохи ненормальних людей. Ми мрійники, а EdEra – це те, що ми би хотіли бачити під час навчання.

Які курси доступні зараз та які плануються в майбутньому?

Зараз доступно 7 курсів з основних шкільних предметів: українська мова, математика, історія України, фізика, біологія, географія, англійська мова. Плани на майбутнє, в першу чергу, розширювати базу курсів. У нас нема пріоритетного напрямку, є лише бажання створити серію унікальних по своєму викладу курсів та серію справді якісних підручників українською мовою.

Пріоритетного напрямку по курсам немає, бо ми вважаємо, що абсолютно кожна наука, тема, робота – є цікавою та потрібною, ми лише чекаємо на такого викладача, з яким би ми могли зробити все в такому форматі, як нам потрібно. Декілька курсів вже знаходяться на стадії розробки, але сповіщати про це поки рано, це буде сюрпризом. Ми не плануємо вкластися у певну кількість курсів за певний час. В наших планах є лише вкластися у якісний формат. Це довготривалий та складний процес, тож ми просто робимо свою роботу і втілюємо свої мрії.


Джерело: inspired