Помірне вживання кави — від 3 до 5 чашок в день — очищає артерії, знижує ризик серцево-судинних захворювань і попереджає інфаркт.
У питанні про те, як впливає на здоров’я серця вживання кави, серед учених немає єдиної думки. В той час як одні схиляються до думки про негативний вплив кави (підвищення рівня холестерину, кров’яного тиску тощо), інші впевнені, що кава має деяку користь для серця. Остання думка підтверджується й висновками нового дослідження.
Південнокорейські дослідники вивчили дані про здоров’я серця, а точніше, коронарних артерій, що живлять серце кров’ю, 25000 жінок і чоловіків. Вчені порівняли знімки сканування людей, які щодня вживають каву, і тих, хто не вживає кави, і взяли до уваги чинники, які потенційно впливають на ризик серцево-судинних захворювань: фізичну активність, спадкові серцево-судинні захворювання, паління.
Хоча в жодного з обстежуваних не спостерігалося явних ознак серцево-судинних захворювань, але знімки у більш ніж 10% обстежуваних показали помітні відкладення кальцію на стінках судин.
Коронарно-судинні захворювання супроводжуються засміченням артерій жировими відкладеннями, які поступово утворюються на стінках артерій. Наявність таких відкладень говорить про ранні стадії серцево-судинних захворювань. Відкладення малих вкраплень кальцію на стінках коронарних артерій дослідники виявляли в ході сканування.
Виявилося, що в тих, хто помірно (від 3 до 5 чашок в день) вживав каву, в ході сканування рідше відзначалися первинні ознаки серцево-судинних захворювань. Такі люди менш схильні до відкладень кальцію на стінках коронарних артерій, в порівнянні з тими, хто випиває більше кави, або не п’є її зовсім.
Проведені дослідження доводять, що для очищення стінок артерій і, як наслідок, зниження ризику серцево-судинних захворювань, досить випивати в день кілька чашок кави.
Однак, на думку авторів доповіді, для обґрунтування такої залежності потрібні додаткові дослідження. На сьогодні відомо, що кава містить численні компоненти, вплив яких на здоров’я залишається не до кінця вивченим.
Результати дослідження опубліковані в спеціалізованому журналі Heart.