“Київенерго” хоче посилити контроль за споживаним теплом
148 мільйонів гривень витратить ПАТ “Київенерго” на установку приладів обліку теплової енергії у столичних багатоповерхівках. Всього за ці гроші підприємство планує придбати і встановити 2000 лічильників, ще одну тисячу приладів обліку обіцяє закупити КМДА.
Таким чином “Київенерго” хоче посилити контроль за споживаним теплом. “Це не дасть прямої економії, але підштовхне самих споживачів, тих же мешканців багатоквартирних будинків, підійти до приладу, подивитися як швидко крутяться на ньому цифри, а потім зменшити кількість споживаного тепла в квартирі – закрити кватирку і прикрутити батареї”, – впевнена фінансовий директор ПАТ “Київенерго” Тетяна Грязнова.
Всього, за підрахунками компанії, в Києві 9500 будинків. Більше половини з не мають жодних загальнобудинкових приладів контролю теплоенергії. Після установки запланованих трьох тисяч лічильників, без приладів контролю залишиться дві тисячі будинків. Грошей на них у “Київенерго” поки немає. Адже один вузол контролю, а в деяких будинках їх треба встановлювати кілька, коштує в середньому близько 70 тисяч гривень. “Крім того, деякі будинки ми так і залишимо без приладів обліку. Це післявоєнні споруди та будівлі 19 століття. Там встановити прилади обліку просто фізично неможливо, там немає підвалів та господарських приміщень. Усього таких будинків по Києву близько 1 тисячі. В основному це дво-, п’ятиповерхівки”, – пояснює генеральний директор ПАТ “Київенерго” Олександр Фоменко.
Термін експлуатації загальнобудинкових приладів контролю теплоенергії – близько 12 років. Перевіряти їх справність компанія планує раз на чотири роки. Всі фінансові витрати зі встановлення приладів бере на себе ПАТ “Київенерго”, людям платити за установку загальнобудинкових приладів нічого не треба.