Бієнале сучасного мистецтва «Київська школа» розпочнеться 8 вересня та триватиме до 1 листопада 2015 року. Про це повідомили її куратори Хедвіґ Заксенхубер та Ґеорґ Шоллхаммер під час прес-конференції в Українському кризовому медіа-центрі.
Проект не тільки представить зріз сучасного мистецтва з України та всього світу, але й поєднає мистецтво та платформи для публічних дискусій. Це є вимогою часу, вважають куратори, і відповідає наявній ситуації в Україні. «Київська школа» розглядає мистецтво як знаряддя для аналізу нагальних і гострих питань у країні, в якій недавно відбулася революція і триває війна.
«Ця бієнале справді потрібна українському суспільству, далеко поза межами мистецьких кіл. Одразу після того як Мистецький Арсенал заявив про неможливість продовжити організацію проекту місяць тому, ціла низка знаних культурних інституцій, громадських організацій та незалежних майданчиків, а також соціальних активістів з України та Європи заявили про свою підтримку проекту. На їхню думку, суспільство потребує платформи на зразок бієнале, щоб мати можливість збиратися, рефлексувати та обговорювати сьогоднішні травми в публічному просторі. Нам це здається потужною ознакою їхнього бажання подолати стан, у якому опинилася Україна через військові дії на сході та економічну кризу, уявити мирне та демократичне майбутнє», – пояснюють Ґеорґ Шоллхаммер та Хедвіґ Заксенхубер.
Бієнале одночасно відкриється у Києві та у кількох інституціях у Відні, Лейпцигу, Трондхеймі, Софії, Празі, Будапешті, Карслруе, Бухаресті та інших містах. Ці європейські підрозділи бієнале буде присвячено авангардному мистецтву України та його внеску в світову історію мистецтва. Партнерами проекту є Національна академія мистецтв України, Національний художній музей України, Національний музей історії України, Національна академія образотворчих мистецтв та архітектури, Pinchuk Art Centre, Спілка художників України, Інститут проблем сучасного мистецтва, а також велика кількість міжнародних культурних інституцій.