Протягом останніх двох тижнів кияни обговорюють перейменування вулиць, бульвару та площі у Голосіївському, Дарницькому, Солом’янському та Шевченківському районах міста Києва, а також Московського моста у столиці.
За інформацією Департаменту суспільних комунікацій, найбільшу зацікавленість громадян викликали пропозиції перейменувати Московську площу на Деміївську та присвоїти Московському мосту ім’я видатного українського інженера Георгія Фукса. У їх обговоренні вже взяло участь понад 700 осіб. За перейменування Московської площі виступило 93% учасників обговорення, а Московського моста – 62%.
Слід зазначити, що велика кількість запитань щодо присвоєння Московському мосту імені розробника його проекту, свідчить про малу обізнаність киян про людей, завдяки яким столиця є лідером не тільки у суспільно-політичній і культурній, але й у технічній сфері.
У той же час питання перейменування вулиці Ілліча у Дарницькому районі на честь В’ячеслава Веремія та бульвару Івана Лепсе у Солом’янському районі на честь Валентина Згурського викликало неабиякий суспільний резонанс. Проти присвоєння вулиці Ілліча імені В’ячеслава Веремія висловились 62% учасників обговорення (з понад 700). А перейменування бульвару Лепсе на бульвар Валентина Згурського підтримують лише 48% киян, які взяли участь в обговоренні.
Перейменування вулиці Пугачова у Шевченківському районі на честь академіка Ромоданова підтримує 75% учасників обговорення.
Як повідомили в Департаменті суспільних комунікацій, громадське обговорення триватиме до 10 серпня 2015 року та закликають киян брати активну участь у визначенні нових назв вулиць столиці.
Долучитися до такого суспільно-важливого процесу має змогу кожен мешканець міста. Задля цього громадське обговорення проходитиме у формі електронної консультації на офіційному веб-сайті Київської міської державної адміністрації.
Відтак, завітавши на офіційний сайт КМДА, а саме до рубрики «Е-МІСТО» – «Громадське обговорення проектів нормативно-правових актів» (http://projects.kievcity.gov.ua), кожен зареєстрований користувач порталу має змогу залишити свій «голос» – погодитися/не погодитися з запропонованими проектами, висловити свої пропозиції, зауваження, оприлюднити власну редакцію проекту рішення.