У колишній президентській резиденції Віктора Януковича відкрився дитячий спортивно-розважальний табір “Єврокемп-Межигір”я”.
Щодня на березі Київського водосховища в селі Нові Петірвці під Києвом відпочивають і оздоровлюються діти поранених або загиблих бійців АТО, переселенців з окупованих територій Донбасу та малозабезпечених столичних родин. Віком від 8 років до 16-ти. Здебільшого зі столиці та області. Кожна зміна в таборі триває один тиждень.
Щоранку о 9.00 до контрольно-пропускного пункту “Межиргір”я” їх привозить автобус столичного комунального підприємства “Київпастранс”. До 10.30 їм проводять екскурсію. Потім — другий сніданок. Протягом дня дітям надають майстер-класи з англійської мови, лялькарства. Обідають о 13.00, після цього тиха година в наметах. Далі — різноманітні розваги.
Таборувальники не ночують в “Межигір”ї”, бо для цього немає спеціального приміщення, згідно державних стандартів. Переобладнати діючі теж не можливо, бо досі колишній резиденції не змінили статусу, не розподілили землю, – пояснюють організатори.
“Зміна у таборі триває тиждень. За цей час вони можуть поглибити свої знання з англійської, історії України та краєзнавства. З дітьми працюють педагоги, психологи. Гуртки проводимо в конференц-залі. Для спортивних змагань використовуємо футбольне поле. Діти також грають в теніс, в гольф, стріляють з лука. Їх вчать верховій їзді. Харчуються в їдальні, nbso online casino reviews де раніше годували прислугу президента”, – розповідає Анатолій Мусаковський, керівник проекту “Єврокемп-Межигір”я”.
Зі слів організатора, проект задумували спершу як благодійний. Але коли про нього стало відомо ширше — люди стали телефонувати, просили прийняти своїх дітей. Для тих, на кого не поширюється благодійна програма, один день в “Межиріг”ї” коштує 350 грн.
Діти веселі, відкриті. Сприймають “Межигір”я”, не як колишню резиденцію, а як місце, де красива природа, місце відпочинку. Деякі з них називають його музеєм. Тут пахне морем. Чудові дерева. Білки бігають, качки плавають, зайці не бояться людей. Тут вони забувають про жахи війни, покинуті будинки, – каже співорганізатор Сергій Мусаковський.
Ми контактуємо з організаторами “Єврокемп-Межигір”я”, формуємо списки дітей, надаємо їх керівництву колишньої резиденції. Перші діти — найбільш незахищені й ображені життям. Отримуємо хороші відгуки від батьків, бо дітям тут дуже подобається. Особливо у захваті від катання на конях. Одна мамочка зізналася, що син вдома крутив носом від капусти, а в таборі виїв усю порцію голубців. Ще й дома похвалився, що смачні. Один — раніше не любив співати, а вдома ввечері виспівував таборові пісні-речівки, – розповіла Наталія Степанова, з київської міської спілки ветеранів АТО.
Нині в таборі відпочиває близько сотні дітей.