Депутат Київради Олександр Вовченко розповів про результати свого дослідження про розміри премій директорів департаментів КМДА та їх заступників.
“Оскільки я – заступник голови бюджетної комісії Київради, то точно знаю, що на відміну від зарплат і надбавок, премії не лімітовані. Тобто премію або матеріальну допомогу може навіть в 10 разів перевищувати посадовий оклад. Щоб отримати інформацію про те, у скільки насправді обходяться столичному бюджету заробітки департаментів, знадобилося півроку, близько 40 депутатських запитів і звернень. Зібрав, до речі, цілу колекцію відписок, але правди добився і охоче ділюся з вами.
Згідно з отриманими документами, абсолютним лідером є Департамент фінансів на чолі з директором Володимиром Репік. Максимальна премія, яку виписав собі глава департаменту – 38,7 тис. грн. за серпень 2014 року. Трохи менше отримали його заступники – від 11 тис. грн до 30,7 тис. кожен. В інші місяці теж були премії та по 10, і по 20 і більше тисяч гривень”, – пише Вовченко.
“Тільки уявіть – за 11 місяців директор Департаменту фінансів і чотири його заступники отримали премій більш ніж на півмільйона гривень, а у нас в цей час не вистачало грошей на гемодіаліз для хворих, їх на каталках привозили під час пленарних засідань”, – додав чиновник.
Другим за розмірами премій названий Департамент комунальної власності. Його директор, тільки прийшовши на посаду, отримав 22,5 тис. Додаткові заробітки заступників директора цього департаменту досягали 17, 19 і навіть 23 тис. на місяць.
Фото: facebook.com/oleksandr.vovcenko
Департамент економіки та інвестицій виявився третім за обсягами премій. Зокрема, керівництво департаменту синхронно приймало рішення про своє преміювання: у липні директор та його заступники отримали по 9 тис. грн. премії, у серпні – 12 тис. грн., у грудні – по 18 -19 тис. грн.
“Більше 10 тис. грн отримували в департаменті містобудування та архітектури, який, крім будівельної галузі, займається розміщенням МАФів, реклами. Судячи з премії та матеріальної допомоги на загальну суму 18 тисяч гривень, порядок в містобудуванні привели ще майже рік тому, в серпні 2014-го”, – пише депутат Київради.
“У найбільш скандальному Департаменті земельних ресурсів директор отримував максимум 16,5 тис. премії, а його заступники – і 25,5 тис. І 27 тис. замикає список чиновників – “десятитисячників” директор Департаменту житлово-комунальної інфраструктури. У цьому департаменті щомісячно отримували в середньому по 4-5 тисяч гривень, а в грудні 2014 року – в середньому отримали по 10 тис. до зарплати”, – підкреслив Вовченко.
За його словами, тенденції до нарахування великих премій збереглися і в 2015 році. Тобто чиновники КМДА до своїх зарплат і надбавок отримували ще по 10 тис. премії в той час, коли середня зарплата столичного двірника зменшилася вдвічі – до 1300 грн у місяць.
За результатами дослідження, маленькі премії отримували в Департаменті культури – в середньому щомісяця від 290 грн до 2 тис. Крім того, ці премії є доплатами за вчений ступінь.
“Ще місяць тому зареєстрував проект рішення Київради, який зобов’яже чиновників КМДА, райдержадміністрацій та керівників комунальних підприємств не тільки оприлюднити свої декларації, але і передавати їх на вивчення в фіскальну службу”, – підсумував він.