Тут знаходиться будівля, де навчався автор гімну України
Учебка для автора українського гімну і біографа Шевченка
Чотириповерхова будівля з арочними вікнами на бул. Шевченка, 18, зараз займає одне з великих підприємств. А ще в середині ХIX століття там діяла Київська гімназія №2, правда, спочатку в будівліповерхів було менше, але радянська влада вирішила її видозмінити і “прописати” там Міносвіти УРСР.На будинку можна знайти меморіальну табличку творцеві гімну України Павлу Чубинському, який був учнем гімназії. Там же вчилися композитор Рейнгольд Глієр і математик Отто Шмідт. Викладавбіограф Тараса Шевченка Михайло Чалий, який був одним з організаторів перепоховання поета в Каневі.
Святиня з Богородицею і з барельєфами князів
Родзинкою бульвару можна назвати Володимирський собор, під №20. Його планували побудуватина честь 900-річчя Хрещення Русі, але не встигли. Хоча проект був затверджений ще в 1853 році, але до робіт приступили майже через десятиліття (через зміну архітекторів), і за цей період кілька разів видозмінили проект. А коли об’єкт був майже побудований – пішли тріщини по стінах. Ще черездесятиліття вирішили зміцнювати святиню. У підсумку повноцінне завершення будівництвадатується одна тисяча вісімсот вісімдесят дві роком. Розписували стіни легендарні художники:Михайло Врубель, Михайло Нестеров і Віктор Васнецов. До речі, останній створив 10-метровуБогородицю з немовлям на руках, в центрі храму. Варто звернути увагу на величезні вхідні двері, прикрашені барельєфами княгині Ольги та князя Володимира.
Місце народження художника Волошина
Жовта чотириповерхова будівля на бульварі Шевченка, 22-24, займає майже квартал вздовж дороги. Вона прикрашена невеликими колонами і вишуканою ліпниною. Спочатку в ній булачоловіча гімназія, а зараз розміщується центральний корпус педагогічного університету ім. М.Драгоманова. Будівлю кілька разів перебудовували, хоча сучасний її вид з’явився з початку ХХстоліття. На спорудженні можна відшукати меморіальну дошку, присвячену художнику МаксиміліануВолошину, який народився в будинку, раніше стояв на місці навчального закладу.
Готичний замок “Майорші” і мецената
Незвичайний особняк можна знайти на бульварі Шевченка, 34, який більше схожий на казковийрицарський замок. Він побудований в 1875 році за замовленням подружжя колезького асесора (нинійого б назвали майором) Філіції Модзелевської. Особняк побудований в стилі венеціанської готики, чим і привертає увагу перехожих. Варто звернути увагу на ковані елементи, у тому числі на балконі. Там можна відшукати безліч кіл і трикутників. Особняк має внутрішній дворик, але доступдля перехожих туди закритий. Відомо, що через кілька років після його зведення поміщицяМодзелевська продала елітний особняк меценату–цукрозаводчику Івану Терещенку, а потім вінперейшов у власність його сина Михайла. На початку ХХ століття в будівлі розміщувалосяміністерство дорожніх повідомлень, а за радянських часів використовували як житлове приміщення.Зараз особняк пустує, хоча час від часу його орендують приватні підприємства.
Коронований особняк з левами і блазнями
Одним з помпезних будинків бульвару Шевченка вважається особняк №48–а. Його фасад не залишить нікого байдужим: вишукана ліпнина у вигляді величезних “коштовних” каменів, колони, декоративні елементи, схожі на зелений оксамит. У самому верху – бюст чоловіка, над яким видніється корона. На стінах також можна відшукати левові мордочки і усміхнених хлопчиків–блазнів. Місцеві жителі запевняють, що в будинку знаходиться нерухомість одного з нардепів. Нанижньому поверсі обладнані магазини, а у внутрішньому дворику облаштований китайський ресторан. Будинок побудований на початку ХХ століття і є пам’ятником архітектури.
Дистанція прогулянки: 1300 м
Час прогулянки: 40 хвилин
Джерело http://kiev-ukr.segodnya.ua/kwheretogo/zagadochnyy-bulvar-shevchenko-pustuyushchiy-zamok-mayorshi-i-legendarnyy-sobor-dolgostroy-650780.html