Розроблено інтерактивну мапу «Куди в Києві здати відходи»

22 Вересня 2015 08:43
epochtimes.com.ua

epochtimes.com.ua

Видання «Велика Епоха» підготувало інтерактивну мапу «Куди в Києві здати відходи». Макулатура, пластик, ганчір’я, склобій, шини, пляшки, склотара і батарейки — на мапі повно точок по всьому місту, куди можна принести такі типи відходів і таким чином уберегти довкілля від забруднення.

<iframe src=”https://www.google.com/maps/d/embed?mid=zLzGFbcp9Hnw.k5FbC8qWzBWg” width=”640″ height=”480″></iframe>

Як користуватися мапою

На мапі нанесено кілька «шарів». Увімкнути й вимкнути той чи інший шар можна, знявши або поставивши відповідну галочку в лівій частині мапи. Якщо  ви не бачите шарів мапи на екрані, натисніть спочатку кнопку «налашувань»:

Зокрема, шар «будиночки» оранжевого кольору — це пункти компанії «Київміськвторесурси». Всі вони в основному приймають такі види відходів, якмакулатура, пластик, ганчір’я, склобій, шини та пляшки. Натиснувши на конкретний будиночок на мапі, ви побачите точну інформацію щодо цього пункту та номер телефону компанії.

Щоб збільшити масштаб мапи і наблизитися, наприклад, до місця, де ви живете чи працюєте, спочатку наведіть курсором миші на приблизне розташування цього місця, а потім прокрутіть колесиком вашої миши від себе. Повторюйте цю операцію, доки масштаб не задовольнить вас і не буде добре видно найближчі пункти приймання відходів. Щоб знову зменшити масштаб, прокрутіть колесиком до себе.

Батарейки

Також на мапі багато пунктів, куди можна здати батарейки. Зокрема, додано три шари — пункти компаній МТС, Watsons та КЛО. Всі компанії підтвердили розміщення пунктів приймання батарейок в місцях, позначених на мапі. Єдине, в МТС надали адреси своїх магазинів у Києві, де приймають батарейки, за 2013 рік, але пообіцяли найближчим часом оновити інформацію.

«Крапельки» — це інші пункти приймання батарейок.

З часом буде додано і місця, куди можна здати ртутні енергозберігальні лампи та інші види відходів. Збережіть собі посилання на розгорнуту версію цієї мапи в Google і в разі необхідності заглядайте в неї, щоб бачити останні зміни.

Варто пам’ятати, що одна викинута у смітник батарейка стане отрутою для 20 метрів площі землі або 400 літрів води. Не меншої шкоди завдає природівикинутий пластик.

На мапі можливі неточності, які будуть із часом виправлені. Якщо ви знайдете помилку або знаєте пункт прийому відходів, який не зазначено на мапі, будь ласка, напишіть у коментарях до цієї статті.

Щоб внести свій вклад у збереження довкілля та заохотити роздільний збір відходів, ви можете:

1. За власною ініціативою розділяти відходи, а не викидати все у загальний смітник.

2. Поділитися мапою — для цього натисніть на значок «соцмереж» у верхній частині мапи і потім виберіть одну із соцмереж, або натисніть «Вставити на сайт» (з’явиться html-код для вставлення на ваш сайт):