Субсидія– адресна безготівкова допомога держави малозабезпеченим громадянам на оплату житлово-комунальних послуг.
Кому призначається субсидія?
Субсидія призначається одному з членів допомогосподарства, на якого відкрито особовий рахунок за місцем реєстрації, або особі, яка не зареєстрована, але фактично проживає у житловому приміщенні (будинку) на підставі договору найму (оренди) житла, і на яку відкрито особові рахунки із сплати житлово-комунальних послуг (далі – орендар).
В окремих випадках на підставі рішень комісій при районних у м. Києві держадміністрацій та актів обстеження матеріально-побутових умов господарства субсидія може призначатися іншій особі, зареєстрованій у житловому приміщенні (будинку).
Звертаємо увагу:
• Громадянам, які вже одержують субсидію, додатково подавати документи не потрібно;
• Заяву заповнює особа, на яку оформлено особові рахунки (на ім’я якої приходять платіжні документи);
• Правильність вказаної інформації важлива для своєчасного та точного нарахування субсидії.
Які документи потрібно надати?
З 1 травня 2015 року діють спрощені умови отримання субсидії, тому необхідно надати лише два документи:
• заяву про призначення житлової субсидії за встановленою формою;
• декларацію про доходи і витрати осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії, за встановленою формою.
Де можна отримати заяву та декларацію?
Форму заяви та декларації модна отримати в районних управліннях праці та соціального захисту населення або самостійно роздрукувати бланки документів, розміщених на сайтіКиївської міської державної адміністрації.
Куди звертатися за субсидією?
Заповнені заяву та декларацію можна надсилати поштою до управління праці та соціального захисту населення за місцем реєстрації заявника (орендарі – за місцем фактичного проживання). Рішення про призначення (не призначення) житлової субсидії приймається протягом 10 днів після подачі заяви та отримання відповідної інформації, необхідно для проведення розрахунку житлової субсидії.
За яких умов не призначається субсидія?
Якщо будь-хто із зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку) осіб (осіб, які фактично проживають), яким нараховується плата за житлово-комунальні послуги, протягом 12 місяців перед зверненням за призначенням субсидії (призначенням субсидії без звернення) здійснив купівлю земельної ділянки, квартири (будинку), автомобіля, транспортного засобу (механізму), будівельних матеріалів, інших товарів довгострокового вжитку або оплатив послуги з будівництва, ремонту квартири (будинку) або автомобіля, транспортного засобу (механізму), телефонного (в тому числі мобільного) зв’язку, крім житлово-комунальних послуг у межах соціальної норми житла та соціальних нормативів користування житлово-комунальними послугами та медичних послуг, пов’язаних із забезпеченням життєдіяльності, на суму, яка на дату купівлі (оплати) перевищує 50 тис. гривень.
Які доходи особа повинна декларувати?
Всі види доходів (заробітна плата, пенсія, допомога, стипендія, грошове забезпечення, аліменти, виплати відповідно до умов цивільно-правового договору, доходи від підприємницької діяльності, здачі майна в оренду, від продажу майна та немайнових прав, сільськогосподарської продукції, дивіденди, тощо) осіб, зареєстрованих у житловому приміщенні (або фактично проживаючих, зазначених у договорі оренди), за попередній календарний рік (12 місяців 2014 року). Дохід може бути вказаний і за попередні три місяці, але при цьому особа має надати довідки про доходи за цей період.
Звертаємо увагу, що у Декларації непотрібно вказувати розмір доходу, а зазначається лише вид доходу та найменування організації, де отримано такий дохід, а для фізичних осіб-підприємців – група платника єдиного податку.
Термін надання субсидії
Субсидія для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг призначається на 12 місяців з місяця звернення за її призначенням і розраховується:
• на опалювальний сезон – з 1 жовтня по 30 квітня;
• на неопалювальний сезон – з 1 травня по 30 вересня.
Після закінчення строку отримання субсидії структурні підрозділи з питань соціального захисту населення здійснюють розрахунок субсидії на наступний період для домогосподарств, які отримували субсидію у попередньому відповідному періоді, без звернення громадянина.
Надання раніше призначеної субсидії припиняється:
• за поданням організацій, що надають житлово-комунальні послуги, якщо змінився власник особового рахунка або громадянин, якому призначено субсидію, не сплачує відповідну частку житлово-комунальних послуг;
• якщо громадянин приховав або свідомо подав недостовірні дані про доходи та майновий стан;
• у разі переїзду сім’ї в іншу;
• у разі набуття права власності на житло (житлове приміщення) іншою особою;
• за заявою уповноваженого власника (співвласника) житла.
Сума субсидії, перерахованої (виплаченої) надміру внаслідок свідомого подання громадянином документів з недостовірними відомостями або неповідомлення громадянином про зміни, зазначені у пункті 14 цього Положення, повертається ним за вимогою органу, що призначив субсидію.
Телефони “гарячих ліній” районних управлінь праці та соціального захисту:
• Голосіївський район – (044)257-23-87;
• Дарницький район – (044)563-99-70, (044)563-96-42;
• Деснянський район – (044)545-14-41, (044)515-25-97;
• Дніпропетровський район – (044)524-66-09, (044)542-66-60;
• Оболонський район – (044)467-98-58, (044)467-98-70;
• Печерський район – (044)288-51-24, (044)254-35-37;
• Подільський район – (044)425-85-16, (044)425-85-17;
• Святошинський район – (044)405-71-13, (044)276-45-38;
• Солом’янський район – (044)207-39-12, (044)207-39-21;
• Шевченківський район – (044)238-00-51.