В Україні замість активізації виборців партії та кандидати займаються маніпуляціями, – Олександр Федоренко

20 Жовтня 2015 19:00

two_column_lS3cCLevВ Україні для проведення чесних і прозорих виборів не вистачає політичної волі. Про це заявляє експерт з місцевого самоврядування, кандидат в депутати до міської ради Олександр Федоренко.

За його словами, основним завданням будь-якої політичної структури чи кандидата до органів місцевого самоврядування в Європі є посилення інтересу, активізація виборців у виборчому процесі та їх явка на виборчі дільниці. Натомість, українські вибори перетворюються на змагання партійних штабів та політтехнологів у винаході нових способів чорного піару та механізмів підкупу.

«Сьогодні партії продовжують використовувати «мережу черновецьких», продуктові набори, «каруселі», місцевий адмінресурс. Ситуація зі 118-ю виборцями в одній квартирі в Шевченківському районі Києва, про яку стало відомо сьогодні, здивувала не своїм фактом, а масштабністю. Корегування виборців на певному окрузі під одного кандидата є знаним прийомом ще з часів Черновецького. Проте такого масштабу навіть «черновецькі» собі не дозволяли » – вважає експерт.

Головною причиною такого «розгулу» технологій підкупу є, на переконання
Олександра Федоренка, відсутність політичної волі вчиняти відповідно до закону, притягувати до відповідальності як тих, кого купують, так і тих, хто це здійснює.

«Пофігізм по відношенню до проведення чесної кампанії з місцевих виборів йде всупереч задекларованих євростандартів. В тій же Польщі підкуп виборців є найбільшим злочином і в разі якщо експрес-суд (скарга розглядається один-два дні) доведе факт підкупу, кандидата знімають із виборчих перегонів. Ми про таку роботу судів і про дієвість ст.160 ККУ – кримінальна відповідальність за підкуп виборців, – можемо тільки мріяти» – наголошує експерт.

Відповідно до результатів останніх виборчих кампаній, зауважив Олександр Федоренко, в Україні спостерігається тенденція до зменшення явки виборців на дільниці в день голосування. Експерт прогнозує, що за дві-три брудні кампанії з відповідними маніпуляціями, українці зовсім перестануть ходити на вибори.

«3-4 квартири по 118 осіб в кожній, і вважай, що половина необхідних голосів є. Якщо ж подібні факти фальшування у виборчому процесі є постійними і немає відповідного покарання, у суспільстві формується стійке переконання у непотрібності використовувати своє право на вибір. Таким чином влада робить все можливе, щоб провести своїх людей у переможці виборчих перегонів і нічого, щоб зупинити процеси фальсифікацій та неявки виборців» – вважає експерт.

Прес-служба О. Федоренка