Кінець 2015! Ефективні способи завершити цей рік та поставити нові цілі на 2016

30 листопадаа 2015 15:28

40

Для більшості людей кінець року – мертвий період. Зміна темпу очевидна, тому що настає час сповільнитись і насолоджуватись канікулами із сім’єю та друзями.

Хоча не треба недооцінювати значущість простою, так як це пора замислитись над минулим роком і спланувати новий. На жаль, більшість з нас не використовують цю можливість і це погано.

Чому? Для того, щоб досягнути свого потенціалу, ти повинен бути певним, що кожен твій вибір на твоїй стороні. Інакше, ризикуєш возитися з незавершеними справами та зосереджуватися на варіантах, що тобі ніяк не допоможуть. Як вже відомо, незавершені справи і неправильно зосереджена увага лише вичерпають твою і без того обмежену енергію.

Я на цьому собаку з’їв, так як провів кращу частину своєї підприємницької подорожі, зосередившись не на тому, що потрібно. Зазвичай через те, що я ніколи не виділяв часу, щоб довести свій рік до кінця, тож я продовжив цю традицію з попереднього року.

От саме тоді моїм найважливішим інструментом став щорічний огляд.

Ця ретроспектива є потужним інструментом, що дозволить тобі проаналізувати, що було добре, а що могло б бути краще. Більше того, щорічний огляд дає пізнавальну інформацію, яку ти можеш використати при окресленні своїх планів на наступний рік.

Пропоную знайти якесь тихе місце, взяти ручку, папір, календар і будь-які інші дані, що допоможуть тобі посилатись на минулий рік.

Дай відповідь на ці 5 запитань

1.  Що ти зробив для досягнення своїх основних цілей?

І так я би відповів:

Письмо. Цей рік був плідним у плані письма. Зараз все спрямовано на лідерство та саморозвиток. І зараз, поки я ще не досяг своїх виробничих цілей, я щасливий бути автором статей в інтернет-виданні «Хаффінгтон Пост» та «Лайфхак». Я подав оголошення в журнал «Антрепрене Мегезін», тож схрещую пальці, щоб мене прийняли як автора заміток та статей під кінець року.

2.  Що потрібно покращити?

І так я би відповів:

Фотографія. Це був невдалий рік. Схоже, я витратив цілих два тижні на цей особистий проект. Я, просто-напросто, багато відволікався і, таким чином, відстав від виконання моїх фотографічних завдань. У 2016 треба це виправити, виділяючи більше часу, щоб познімати. Мені потрібно встановити собі виробничу ціль та час у графіку, щоб попрацювати з професійним фотографом, Робертом Родрігесом молодшим.

3.  Що ви упустили в цьому році?

І я би відповів так:

Час, проведений із сім’єю. Я не так часто бував зі своїми хлопцями та дружиною. Мої діти ще малі і я не можу більше пропускати цих дорогоцінних моментів. Мені треба запланувати більше часу з ними. З того часу, як народились хлопці, у нас з дружиною не було жодного побачення, і це доволі напружило наші стосунки. Отже, у 2016 я щомісяця виділятиму час на вечір зі своєю коханою.

4.  Що йшло добре?

І так я би відповів:

Письмо. Відтоді, як я зосередився на письмі щодо лідерства та саморозвитку, я не лише удосконалюю свої навички, а ще й стаю знавцем у цих галузях. Інші підприємці просять у мене поради, тож я покращую свої звички, а тому зможу досягти тих результатів, яких бажаю.

5.  Назви від трьох до п’яти завдань, які ти хочеш виконати у наступному році.

І так я би відповів:

Письмо. У 2016 я хочу підвищити свою продуктивність. Хочу написати 104 пости. Я спробую себе у журналах «Саксес Мегезін», «Гарвард Бизнес Рев’ю», «Форбс» і «Нью Йоркер». Також я планую завершити свою електронну книгу, яку експериментально назвав «Замітки як стати над успішним».

Постав нові цілі на 2016

І так, ти відповів на 5 запитань, що тепер? Значить, зараз ти переглядаєш свої відповіді, особливо №5, і починаєш виділяти завдання на 2016. Пропоную написати від 3 до 5 цілей. Менше число завдань означає, що у твоєї енергії є межі, але це не означає, що плани не можуть бути грандіозними.

Ці наміри повинні виходити за твою зону комфорту. Вони повинні лякати тебе. Або це вийде ще один звичайний список справ.

Я шанувальник різних шаблонів, тож тут приклад шаблону, який я використовував при окресленні своїх цілей:

Ціль:

Я, як <тип користувача>, беруся за <певна мета>, щоб, таким чином, <певна причина>.

Дія:

Щоб упевнитись, що <певна мета>, я берусь за <певна звичка>.

Ось мій приклад:

Ціль:

Я, як письменник, берусь за написання 104 постів про лідерські якості, щоб, таким чином, мене розглядали як спеціаліста і, що допоможе мені провести 20 запланованих зустрічей для вдосконалення навичок бізнес-спілкування.

Дія:

Щоб упевнитись, що я напишу 104 статті про лідерство, я берусь за складання плану продуктивності, і планую стати автором заміток і статей у 5 топових бізнесових журналах.

Звичайно, написати ціль – це лише початок шляху до її виконання. Якщо поставиш собі завдання та регулярно його виконуватимеш, неодмінно досягнеш очікуваного результату; це таке собі ноу-хау. І чим конкретніша ціль та дія, тим легше буде тобі розрахувати кількість енергії на її досягнення.

Завершальні думки

Тепер я хочу, щоб ти пробігся по цих п’яти запитаннях. Пам’ятай, ти прагнеш навчитися, що робив добре, а що – ні. Потім використаєш ці знання, коли працюватимеш над своїм списком цілей на 2017 рік.

Щорічний огляд також потужний засіб і, коли візьмешся за нього з розумом, щось хороше в поточному році гарантовано. Бажаю успіху.

 

Переклад: Катя Ковальчук